5 oblíbených pláží na thajském ostrově Phuket

Přidat na Seznam.cz

Phuket je jednou z nejoblíbenějších destinací v Thajsku a je jasné proč. Od bílých písečných pláží až po pulzující atmosféru a luxusní hotely. Phuket je ostrov, který v Thajsku rozhodně musíte navštívit.

Podívejte se na těchto 5 oblíbených pláží na Phuketu:

Patong

Nejoblíbenější pláží na Phuketu je Patong, píše Travel Magazine. Patong je téměř vždy rušný a přeplněný, proto je to ideální pláž pro lidi, kteří jsou rádi v centru dění. Na druhou stranu, pokud hledáte místo pro odpočinek, držte se dál.

Patong je také nejdelší pláží na Phuketu a je plná hotelů, obchodů, salonů, barů a restaurací. Její promenáda je místem, kde je třeba být vidět a být viděn. Pláž Patong je skutečně plná aktivit, nicméně to, co kdysi patřilo k nejkrásnějším plážím ostrova, je dnes spíše o atrakcích a méně o pláži samotné.

Pláž Patong je ideálním místem pro ty, kdo cestují sami, kde se mohou setkat s podobně smýšlejícími jedinci, nebo pro skupinu přátel, rodiny a páry, které chtějí nasát živou atmosféru.

Karon

Pláž Karon je nádherná pláž s bílým pískem, která se nachází mezi Patongem a Katou. Jako třetí nejdelší pláž na ostrově je Karon velmi oblíbená mezi turisty. Pláž Karon je díky svým luxusním hotelům a skvělým restauracím ideálním místem pro pobyt. Ačkoli je Karon mnohem klidnější než Patong, stále nabízí spoustu možností vyžití, například vodní aktivity a nakupování.

Kamala

Kamala je klidná, ale oblíbená pláž, která se nachází pouhých 10 km severně od Patongu. Je skvělým místem pro opalování a relaxaci při pohledu na nádherný výhled na zátoku Kamala. Jedním z míst na pláži, které ji činí živou, je však kavárna Cafe Del Mar. Cafe Del Mar je oblíbeným místem, kde se scházejí mladí lidé.

Paradise Beach

Paradise Beach je nejlepším místem pro ty, kteří touží po dokonalé příležitosti k fotografování. Působivou pláž zdobí houpačky ve tvaru srdce a kokosové nápoje pro krásné fotky na Instagram. Toto vysoce instagramové místo jako by vypadlo ze stránek cestovatelského časopisu.

Nachází se 10 minut od pláže Patong. Paradise Beach nabízí svým návštěvníkům dopravu z Patongu. Po příjezdu si návštěvníci budou muset zakoupit vstupenky na pláž. Pro ty, kteří hledají něco lepšího než veřejnou pláž, se však tato cena vyplatí. Návštěvníci mohou na pláži strávit celý den, protože máte vše, co si můžete přát. Nabízí restaurace, obchody a další aktivity, které vás zabaví.

Pláž Bang Tao

Pláž Bang Tao je poměrně čistá a klidná pláž v blízkosti restaurací, hotelů a obchodů. Táhne se v délce asi více než šesti kilometrů a nachází se na půli cesty mezi letištěm a Patongem. Vesnice Cherng Talay je vzdálená jen kousek pro ty, kteří hledají autentičtější zážitky. Na pláži se nachází řada plážových klubů a luxusních hotelů. Pláž Bang Tao je dobrým místem pro pobyt na Phuketu díky své relativně centrální poloze na ostrově a různým možnostem luxusního, ale i cenově dostupného ubytování.

Zdroj: Travel Magazine