80 metrů vysoký vodopád Pailon del Diablo v Ekvádoru. Tvar ďáblovy tváře rýsuje voda ve skalách

Přidat na Seznam.cz

Tato vzdálená turistická destinace v ekvádorském deštném pralese, známá v angličtině jako „Devil’s Cauldron“, je jako z pohádky. Díky vodopádu, orchidejím a krásným ptákům, kteří v pralese žijí, budete mít pocit, že vás toto místo přímo nabíjí energií. Nevyhnete se ale ani samotnému ďáblovi.

Krása uprostřed pralesa

Toto místo je jako vystřižené z nějaké pohádky. Jeho název Pailon del Diablo pochází z tvaru skal, které existují pod vodopádem, a když se podíváte pozorně, uvidíte tvar ďáblovy tváře, která se ve skalách tvoří. I když jeho název trochu děsí, lze s jistotou říci, že vodopád Baños je jedním z nejnavštěvovanějších turisty v Ekvádoru.

Pailón del Diablo se ve skutečnosti jmenuje Cascada de Río Verde. Dnes je uznáván jako ikona cestovního ruchu v Baños de Agua Santa pro svou nesrovnatelnou krásu. Toto atraktivní místo je bohaté na vegetaci, jako jsou kapradiny a mechy, množství stromů, orchidejí a další. Stejně jako bujná vegetace má toto místo také výjimečnou faunu, mezi něž patří opice, medvědi, tapír, puma, dikobraz, jaguár, guanta, nebo mravenečník.

Historie Pailón del Diablo

Rodina Guevara pocházející z Río Verde měla nápad vytvořit ekologické stezky, s úsilím se jim to po několika letech podařilo. Tyto stezky byly vytvořeny proto, aby ti, kteří místo navštíví, mohli vodopád obdivovat. Rodině se nedostalo velké podpory, protože lidé nevěřili, že to bude fungovat.

Dnes má toto místo pro obyvatele Río Verde zásadní význam, protože jim to dává 90 % v cestovním ruchu. Wilfrido Guevara, který vlastní turistické centrum Pailon del Diablo, tvrdí, že dnes místo navštíví i 600 návštěv týdně.

zdroj: House Beautiful, Tungurahua Turisimo, Turisec