9 nejkrásnějších pláží na Maledivách

Přidat na Seznam.cz

Když zavřete oči a představíte si svou vysněnou pláž, pravděpodobně uvidíte bílý jemný písek, zelené palmy, které se jemně pohupují ve větru, houpací síť nebo plážové lehátko, které vás zve k odpočinku, a to vše obklopené křišťálově čistým, tyrkysově modrým mořem.

No, tento sen je na Maledivách skutečností a najdete ho na libovolném počtu obydlených i rekreačních ostrovů. Na výběr je neskutečně moc možností, ale my jsme udělali těžkou práci za vás, toto je náš přehled deseti nejkrásnějších pláží na Maledivách.

Pláž Reethi (atol Baa)

Pláž Reethi v atolu Baa, kde se nachází resort Reethi Beach, je symbolem čistého luxusu. Je považována za pohlednicově dokonalou představu Malediv s malebnými vodními vilami, exkluzivními restauracemi s mořskými plody a nádherným pobřežím. Na ostrov se dostanete z Malé přibližně za 30 minut, cestujete hydroplánem.

Pláž Fulhadhoo (atol Baa)

Odlehlá, divoká pláž Fulhadhoo Beach, která se nachází zcela stranou od všeho, vřele vítá své hosty. Je to obydlený ostrov, který je obdařen na zdejší ostrov mimořádně dlouhou pláží, téměř 1 km jemného bílého písku. Kdo hledá klid a pohodu a chce si odpočinout od každodenního života, je na správném místě. Výborné místní restaurace poskytují skvělé jídlo, než se vrátíte k rozjímání nad nádherou zdejšího prostředí. Na pláž se z Malé dostanete za 2 hodiny, buď hydroplánem, nebo lodí.

Pláž Lily (atol Jižní Ari)

Nebesky bílá perleťová pláž Lily Beach se nachází na ostrově Huvahendhoo v resortu Lily Beach Resort & Spa. O potápěče a milovníky šnorchlování je zde obzvláště dobře postaráno, protože se nachází v neuvěřitelné blízkosti nejznámějších potápěčských lokalit. Poté se v koktejlových barech a vynikajících restauracích resortu můžete skvěle odreagovat. Letiště Malé je od pláže vzdáleno pouhých 25 minut letu hydroplánem.

Pláž Dhigurah (atol Jižní Ari)

Dlouhá a hubená pláž Dhigurah na atolu Jižní Ari může být právě vaším rájem na opuštěném ostrově. Na tomto obydleném ostrově vás čeká rozlehlá plocha jemnozrnného bílého písku a zářivě modré moře, jen s několika kavárnami a hrstkou nenáročných hotelů. Pokud však chcete objevovat podmořský svět, existuje jen málo lepších míst. Je to jedno z nejlepších míst, kam se můžete vydat za možností potápět se s majestátními žraloky velrybími. Cesta trajektem z Malé na ostrov Dhigurah trvá přibližně 4 hodiny.

Pláž Bandos (atol Severní Male)

Soukromé letovisko Bandos Beach je jedním z nejstarších na Maledivách a do svého idylického prostředí láká mnoho hostů. Je to místo pro zamilované, kteří se procházejí po bílém prachovém písku nebo odpočívají na pohodlných lehátkách. Jedná se spíše o nenáročnou oblast, kde se aktivity soustředí především na šnorchlování na pestrobarevném domácím útesu a rybaření. Na pláž Bandos se dostanete rychlým člunem z Malé za přibližně 20 minut.

Pláž Mirihi (atol Jižní Ari)

Na malém rekreačním ostrově Mirihi Beach není k vidění nic jiného než moderní vily, stinné palmy a bílý písek lemovaný zelenou vegetací. V celém letovisku panuje úžasný klid. Mirihi Beach se nachází v atolu Jižní Ari a z Malé se na ni dostanete hydroplánem během 30 minut.

Pláž Kurumba (atol Severní Male)

Pláž Kurumba se rozprostírá v celé své kráse pouhých 10 minut plavby lodí od Male. Písek je jako bílý moučkový cukr. Se svou rajskou kulisou tyrkysově modré vody a zelených palem přitahuje Kurumba zejména novomanžele. Letovisko se nachází na severním atolu Malé a nabízí nádherná místa pro potápěče, šnorchlaře a kajakáře, zatímco o vaši kulinářskou pohodu se postará řada vynikajících restaurací.

Pláž Hulhumalé (Male)

Veřejná pláž na Hulhumalé je ve skutečnosti jednou z nejkrásnějších na Maledivách. Charakterizuje ji svěží zelená zeleň a bílý jemný písek, zatímco řada romantických restaurací a barů zve k prožití nezapomenutelného večera. Jen mějte na paměti, že pláž v Hulhumalé není sama o sobě turistická, takže musíte zůstat zahaleni, bikiny nejsou vítány. Letiště Malé a pláž Hulhumalé jsou od sebe vzdáleny pouhých 5 km, takže na pláž je to jen pár minut jízdy.

Pláž Bikini (atol Severní Male)

Ostrov Hulusdhoo je skutečným centrem místní surfařské scény. Rok co rok přitahuje množství nadšených surfařů, zatímco koupající se rekreanti a milovníci slunce se zdržují na pohodlných lehátkách na sněhobílé pláži Bikini, kde jsou na rozdíl od jiných oblastí ostrova povoleny plavky. Na pláži Bikini najdete také mnoho skvělých příležitostí ke šnorchlování a potápění. Ostrov se nachází severně od hlavního města Malé a rychlým člunem se na něj dostanete asi za 30 minut.

Zdroj: Lastminute.com