Amalfi, jedna z nejoblíbenějších destinací Itálie, bude mít v létě vlastní letiště

Přidat na Seznam.cz

Zatímco pobřeží je snové, cesta tam není. Nejjednodušší způsob, jak se dostat do měst, jako je Amalfi a Positano, je letět na letiště v Neapoli a poté využít časově náročnou kombinaci vlaků a autobusů, abyste se dostali do cílové destinace.

Letiště Salerno Costa d’Amalfi prochází faceliftem a otevírá se jako komerční letiště s lety začínajícími již v červenci 2024. Pastelově natřené vesnice a útesy terasovité s citrónovými háji na italském pobřeží Amalfi přitahují ročně asi pět milionů turistů. Cestovatelé budou rádi, že letos bude snazší se dostat do regionu zapsaného na seznamu UNESCO, protože bližší letiště je připraveno zahájit mezinárodní lety!

Jak se letos dostat na pobřeží Amalfi?

Letos se cestující budou moci dostat na pobřeží Amalfi přes nově otevřený dopravní uzel. Letiště Salerno Costa d’Amalfi se nachází 45 kilometrů jihovýchodně od města Amalfi. Je to také 21 kilometrů od Salerna, které se v současné době používá jako další vstupní bod na pobřeží, kam návštěvníci přijíždějí vlakem a přestupují na místní autobusy.

Letiště bylo postaveno v roce 1926 a v průběhu let sloužilo jako vojenské letiště, škola létání, hasičské středisko a soukromé letiště. Dráha byla prodloužena a probíhají práce na novém terminálu pro cestující, který bude dokončen do roku 2027.

Které letecké společnosti budou létat na pobřeží Amalfi?

Španělská nízkonákladová letecká společnost Volotea lety zahájí 11. července. Úřady tvrdí, že vývoj bude pokračovat až do roku 2043, do té doby letiště doufá, že odbaví asi šest milionů cestujících ročně. Projekt uvítali podniky v oblasti cestovního ruchu a pohostinství podél pobřeží, ale existují také obavy z dopadu rostoucího počtu návštěvníků na infrastrukturu a přírodní prostředí oblasti.

Na závěr se navnaďte videem z Amalfi!

Zdroj: Euronews