Antilopí kaňon je krásným místem na fotografování. Přístup je možný pouze s navažským průvodcem

Přidat na Seznam.cz

Antilopí kaňon je díky své nadpozemské kráse jednou z nejvyhledávanějších destinací na světě pro fotografování a přístup do tohoto přírodního zázraku je možný pouze s navažským průvodcem. Podívejte se na to, jak a proč toto úžasné místo navštívit.

Vzhled

Kaňon má vlnitou strukturu, která mu dodává jedinečný vzhled a spolu s nádhernými světelnými paprsky z něj činí nejfotografovanější štěrbinový kaňon na jihozápadě Spojených států. Název Antelope Canyon ( Antilopí kaňon) pochází z vyprávění místních Navahů o antilopách, které se v zimě pásly podél kaňonu.

Kdy vyrazit

Antilopí kaňon je otevřen celoročně, nicméně většina lidí se snaží navštívit ho během víkendů od března do října, kdy se objevují světelné šachty. Tehdy budou davy lidí na vrcholu, což může ztížit pořízení dokonalého snímku. Lepší ceny, méně lidí a stále úžasné výhledy najdete mimo sezónu od listopadu do konce února a zejména v lednu. Ačkoli je to neobvyklé, Antilopí kaňon může být uzavřen během dnů se silným deštěm nebo sněžením. Je to pravděpodobnější v období od června do září, během arizonského monzunového období.

Focení

Antilopí kaňon je skvělým kaňonem pro fotografování a pořizování snímků. Jedna věc, o které lidé nepřemýšlejí, jsou různé způsoby, jak si Antilopí kaňon prohlédnout. Pokud chcete něco výjimečného, můžete si Antilopí kaňon prohlédnout z vrtulníku. To je něco, co si nevybere každý.

Zdroj: navajotours, visitarizona, antelopelowercanyon