Atény byly uznány jako nejlevnější hlavní město pro dovolenou v Evropě

Přidat na Seznam.cz

Hlavní město Řecka, město Atény, bylo uznáno jako nejlevnější místo pro dovolenou ve městě v Evropě.

Analýzu provedla britská poštovní společnost Post Office Travel Money, píše deník The Guardian.

Analýza tuctu typických turistických výdajů ukázala, že ceny v řeckém hlavním městě klesly o 15 % od roku 2021. Víkend v řeckém hlavním městě tedy stojí 238 dolarů (přibližně 5 860 korun) ve srovnání s 250 dolary (přibližně 6 150 korun) v Lisabonu, který se umístil na druhém místě. Účet zahrnoval ubytování v hotelu na dvě noci pro pár, stravu, vstupenky na atrakce a místní dopravu. Obě města porážejí východní destinace, které jsou obvykle známé svými nízkými cenami, jako je Krakov, Riga a Budapešť. Je to poprvé za 15 let, co společnost provádí analýzu, že nejlevnějším městem v Evropě se stalo město její jižní části.

Šest z analyzovaných měst je více než dvakrát dražší než Atény. Jedná se o Stockholm (484 dolarů), Paříž (486 dolarů), Dublin (501 dolarů), Kodaň (521 dolarů), Benátky (526 dolarů) a Amsterdam (682 dolarů).

Samostatný výzkum společnosti Post Office Travel Money zveřejněný v červenci zjistil, že Slunečné pobřeží v Bulharsku a Marmaris v Turecku jsou nejlevnějšími ze 16 oblíbených evropských letovisek.

Zdroj: The Guardian