Australský relax na pláži Bondi Beach

Přidat na Seznam.cz

Jedna z nejoblíbenějších pláží města Sydney, představující silnou konkurenci pláže Manly, je pláž Bondi. Její název vychází z názvu původních obyvatel Austrálie a v překladu znamená „zvuk příboje na pláži“. Pláž Bondi je dostupná veřejnou hromadnou dopravou a jízda z centra Sydney vám zabere přibližně 45 minut.

Slunečné počasí (přes 240 dní v roce), jemný bílý písek, svěží moře a ideální podmínky pro surfaře magicky přitahují milovníky pláží nejen ze Sydney či Austrálie, ale i z celého světa. Vždyť si jen představte, že během sezóny pláž Bondi každý víkend navštíví téměř 40 tisíc lidí! Surfing si tu vychutnají jak začátečníci, tak i pokročilí.

Bondi beach/ Unsplash.com

Jednotlivé oblasti pláže Bondi se odlišují svou náročností. Zatímco severní část je méně náročná, jižní část je určena pro zkušené surfaře. Pláž Bondi je dlouhá cca 1 kilometr a po celé své délce na bezpečnost koupajících dohlížejí všude přítomni záchranáři.

Samozřejmostí jsou četné restaurace, kavárničky, či noční kluby. Pokud patříte mezi milovníky maratónů, můžete se v srpnu zúčastnit také 14 kilometrů dlouhého běžeckého závodu City to Surf, který má cíl právě na pláži Bondi. Co může být krásnějšího, než po takovém výkonu zrelaxovat na pláži a vykoupat se v moři? Už jen pro zajímavost zmiňme, že právě zde byl založen v roce 1906 jeden z prvních záchranářských klubů na světě – Bondi Surf Life Sawing Club.

Zdroj foto: Bondi beach/ Unsplash.com