Azorské ostrovy jsou tajným rájem všech dobrodruhů a cestovatelů. Málokdo o nich ví, přesto ale stojí za návštěvu

Přidat na Seznam.cz

Jen málokdo vůbec ví o Azorských ostrovech, které jsou mnohdy označovány jako ráj pro cestovatele. Snad i proto, že jsou tak málo známé, působí jako tajemství, o kterém se ví velmi málo. Možná zde nenajdete nejluxusnější hotely a casina, i přesto ale tyto ostrovy stojí za to navštívit.

Ráj skrytý před turisty nabízí neuvěřitelné přírodní bohatství

Zhruba 1 500 kilometrů od pobřeží Lisabonu najdete toto portugalské souostroví. Zelená údolí, strmé útesy na pobřeží oceánu, řady modrých hortenzií a množství vodopádů dělají z Azor ráj, který stojí za to prozkoumat, uvádí CN Traveler. Pro známé cestovatele představovaly portugalské Azorské ostrovy dlouhou dobu lákavý zážitek zajímavých a neznámých destinací. Uznání ze strany UNESCO a dalších organizací pak pomohlo tomuto přírodnímu bohatsví ke slávě.

Azory, ležící na spojnici evropských, amerických a afrických tektonických desek, svědčí o silách, které navždy utvářejí naši planetu. Toto je svět horkých pramenů, jeskyní vytvořených z kdysi roztavené horniny, modrých jezer obklopených vavřínovými a cedrovými lesy a zelených pastvin zdobících svahy, píše web Lonely Planet. Snad i proto se stále více cestovních kanceláří snaží na tyto ostrovy poukázat, a tak se turismus stále více rozšiřuje. Naštěstí se zdá, že Azorejci chtějí své poklady uchovat. Vyspělé prostředí pokrývá pouhých 5 % země a zbytek tvoří mozaika chráněných oblastí a mořských rezervací.

Matka příroda vytvořila zemi plnou přírodních krás

V centrální skupině jsou ostrovy Terceira, São Jorge, Pico, Faial a Graciosa harmonicky zasazeny do hlubokého modrého moře, kde lze k radosti návštěvníků spatřit velryby a delfíny. V západní skupině na ostrově Flores vás zas oslní krása přírodních vodopádů a jezer vyhloubených sopkami. Malý ostrov Corvo má ve svém středu široký, krásný kráter a přitahuje mnoho druhů ptáků pocházejících z Evropy i Ameriky, píše web Visit Portugal.

zdroj: CN Traveler, Lonely Planet, Visit Portugal