Bakken: Nejstarší zábavní park na světě se nachází v Evropě

Přidat na Seznam.cz

Pouhých 10 minut jízdy severně od Kodaně najdete nejstarší zábavní park na světě. Bakken se nachází v lesích Dyrehavenu a je jedinečným zábavním parkem, který nabízí historické a nostalgické místo v kombinaci s moderní zábavou a vzrušujícími jízdami. A jako bonus, vstup je zdarma!

Nejstarší zábavní park na světě

Celkem má park 32 atrakcí pro všechny věkové kategorie a také 78 dalších atrakcí, jako jsou střelecké stánky a herny. Zatímco park pochází z roku 1583, nejstarší jízdou, kterou dnes můžete zažít, je 82 let stará dřevěná horská dráha.

Najdete zde také širokou škálu restaurací, zmrzlináren, obchodů s rychlým občerstvením a hospůdek a barů se zábavou a živou hudbou, píše web Visit Copenhagen. Hitem nejmladších hostů zábavního parku již více než 200 let je Pierrot, známý klaun s bílou tváří, který Bakken „navštěvuje“ každý den.

Oblast je domovem přírodního pramene, který přilákal obyvatele města Kodaň se špatnou kvalitou vody k cestě na sever. Nakonec král Fridrich III. areál pro veřejnost uzavřel, dokud je později, v roce 1756, král Frederik V. znovu neotevřel. Tehdy ho pomalu převzalo více umělců a prodejců. Bakken je tak dodnes otevřen, píše web Readers Digest.

Zábava na celý den a pro celou rodinu

Díky jedinečné poloze uprostřed jednoho z nejkrásnějších dánských lesů je to jako setkání s překvapením uprostřed zeleně. Není to jen malý dětský zábavní park, ale místo odpočinku pro celou rodinu. Kvůli své historické hodnotě a jedinečné poloze si v Bakkenu nesmí žádné velké značky postavit stánky a neonové nápisy jsou zakázány. Místo toho se s návštěvníky setkává změť barevných dřevěných konstrukcí, majitelé malých nezávislých obchodů a svérázné stánky, uvádí Bakken na svých stránkách. Všechny atrakce, obchody, stánky a historické „kousky“ si navíc můžete prohlédnou zdarma, park totiž nevybírá vstupné.

zdroj: Visit Copenhagen, Readers Digest, Bakken