Bermudský trojúhelník: Místo plné nevyřešených záhad. Ztrácí se zde skutečně lodě a letadla?

Přidat na Seznam.cz

Možná jste už v minulosti slyšeli o bermudském trojúhelníku a o záhadách, které se s ním spojují. Potopené lodě a ztroskotaná letadla jsou jen střípkem těchto záhad. Co vše se tady děje?

Ďáblův trojúhelník

Ďáblův, jinak známý bermudský trojúhelník leží mezi Floridou, Portorikem a Bermudami. Tato oblast je známá především pro mizení lodí a letadel, nebo dokonce posádek, které bezdůvodně opouší plavidlo. Ačkoliv se zde ale stalo mnoho nehod a záhad, úřady se od toho distancují. Co vše se zde ale stalo?

První zmínky

První záznamy o aktivitách v bermudském trojúhelníku zmiňuje už Kryštof Kolumbus. Více záhad a zvláštního chování si ale všimli lidé až ve 20. století, kdy byla letadla i lodě vybavena technologií pro jejich sledování. Od té doby známe celou řadu nevysvětlitelných událostí.

Let číslo 19

Těžko říct, kolikátou katastrofou byl let číslo 19 za dobu existence bermudského trojúhelníku. Jedná se ale o jednu z prvních leteckých zaznamenaných záhad minulého století. Měl to být jen cvičný let, když v roce 1945 odstartovalo pět amerických bombardérů. Jejich úkol byl prostý – cvičné bombardování v oblasti bermudského trojúhelníku. Jen co bomby dopadly, se ale začal plán měnit. Velitel letky hlásil podivné chování kompasu, následně i letadel, a také zhoršenou viditelnost. Letadla měla zůstat ve vzduchu spolu, dokud jim nedojde palivo. Když ale došlo na přistávání a byla vyslána námořní i letecká pátrací síla, letadla už nikdy nikdo nenašel.

Cyclops

Další záhadou je zmizení lodě, její posádky i nákladu. V roce 1918 měla z Barbadosu do Virginie vyplout loď s nákladem manganové rudy, a její posátka měla čítat přes třista členů. Ačkoliv se mnozí domnívají, že loď někdo přepadl, nebo že ji potopila nepřátelská ponorka, tyto teorie byly vyvráceny. Faktem ale zůstává, že zmizela loď, náklad, i celá posádka. Co je ale zajímavé, je, že loď byla vybavena vysílačkou – nikdo se ale nesnažil o připojení a nikdo nevolal pomoc.

Teorie

Všichni můžeme jen hádat, co se zde děje. Někteří jsou zastánci toho, že místo je prokleté, jiní dávají vinu mimozemšťanům. Jisté je jen to, že se v tomto trojúhelníku dějí zvláštní věci, které ne vždy mají rozumné vysvětlení. Co si myslíte vy?

zdroj skepdic, skeptoid, abicko