Branišovský les: Místo, kde se zatají dech i těm nejodvážnějším

Přidat na Seznam.cz

Branišovský les, známý také jako Bor, je místo plné záhad. Na houby sem ale raději nechoďte, mohl by vás provázet přízrak s rudýma očima!

Strom oběšenců

Už neexistující strom zanechal na svém původním místě stále zvláštní a tajemnou energii. Co se ale vlastně stalo? Jak jeho jméno napovídá, tento strom sloužil pro oběšence. Roku 1927 se v nedalekém hotelu ubytoval pár, který toto místo navštívil a který se už nikdy nevrátil. Nedlouho poté přišla další žena, a jak jistě tušíte, všichni, kdo sem přišli, byli nalezeni oběšení na tomto stromě. Podle pověsti ale toto místo navštívil muž, který větev odřízl. Následně byl zničen i celý strom, ovšem člověk, který odřízl prokletou větev, byl potrestán tím, že mu ochrnula ruka. Říká se, že než ke zničení stromu došlo, ukončilo zde život několik stovek lidí.

UFO

Věříte na mimozemšťany? Tamní obyvatelé a návštěvníci lesa zřejmě ano. V osmdesátých letech minulého století mělo do tohoto lesa spadnout něco, co připomíná létající talíř. Brzy se začaly objevovat opačné teorie, tedy například havárie letadla nebo rakety. Co ale následovalo, nebyl nikdo schopný vysvětlit. Krátce po incidentu byl les uzavřen, hlídán a prozkoumáván. Kromě ohořelých stromů ale nenašli nic. Bylo to tedy něco z vesmíru?

Červené oči

Mnozí návštěvníci by přísahali, že přesně tento přízrak je zde pronásledoval. Přízrak ovšem není tak úplně správný výraz, protože se nejedná o nic víc, než o pouhé oči, které se vznáší asi dva metry nad zemí. Svědci také tvrdí, že než se oči objeví, uvidíte nejdříve červené světlo.

Prokletí

Toto byl jen střípek záhad, které se na tomto místě dějí. Zajímavé ale je, že mnozí věří v prokletí tohoto místa. Už roku 1933 se zde postřelil mladík, který druhý den zemřel. V roce 2012 zde například havaroval vrtulník, v němž zemřeli další dva lidé. Je to náhoda, nebo toto místo opravdu přitahuje neštěstí?

zdroj: citdoma, aeroweb, lesbor