Buddhistické chrámy, které najdete na vrcholu hory Fanjing, jsou staré stovky let. Cestou k nim musíte zdolat 8 000 schodů

Přidat na Seznam.cz

Čína je sama o sobě neuvěřitelně krásná země, s ještě neuvěřitelnější historií a kulturou. Pokud se ji chystáte navštívit, měli byste vyjít i na vrchol hory Fanjing, kde pocítíte tuto čínskou historii na vlastní kůži. Prohlédnout si totiž můžete starobylé chrámy, které jsou starší než tisíc let.

Hora Fanjing

Hora Fanjing se nachází v čínské provincii Guizhou a je nejvyšším vrcholem pohoří Wuling, píše China Highlights. Nejvyšší vrchol je 8 430 metrů nad mořem, a proto, pokud se dostanete až na samotný vrchol, uvidíte kolem sebe záplavu mraků. V takové výšce ale uvidíte celou Čínu, navíc si můžete prohlédnout starobylé buddhistické chrámy.

Cesta nahoru je náročná

Samozřejmě můžete použít moderní technologii, na vrchol hory se dostat lanovkou. Stovky let zpět ale k chrámům žádná lanovka nevedla, a pokud si chcete užít opravdu autentický zážitek, čeká vás zdolání více než 8 000 schodů, píše web Atlas Obscura.

Starobylé chrámy

Pokud se na vrchol hory dostanete, najdete tu dva starobylé chrámy, Buddhův chrám a chrám Maitréji, píše The Atlantic. Je ale těžké určit, kdy byly tyto chrámy postaveny, jisté ale je, že buddhismus se do této province dostal v roce 639, za dynastie Tchang. Chrámy tedy musely být postaveny jen krátce poté a staré mohou být přes tisíc let.

zdroj: China Highlights, The Atlantic, Atlas Obscura