Čang-ťia-ťie je čínský národní park, který připomíná scenérie ze slavného snímku Avatar

Přidat na Seznam.cz

Národní park Čang-ťia-ťie se nachází ve středovýchodní oblasti Číny ve scénické oblasti Wulingyuan, která zahrnuje několik chráněných oblastí. Národní park se rozkládá na ploše 48,15 km2, ale Wullingyuan sám je velký 397,5 km². Proč do této lokace zavítat? 

Národní park se stal jednou z nejvyhledávanějších částí této oblasti

Park se skládá z hustých lesů, hlubokých roklí, hlubokých kaňonů, neobvyklých vrcholů, jeskyní a skalních útvarů připomínajících sloupy, které pokrývají celý park, uvádí web NationalParks. Právě těmito sloupovitými skalními útvary je park proslulý po celém světě. Sloupové skalní útvary nejsou typické vápencové erodované sloupy. Pilířové skalní útvary jsou totiž tvořeny křemenným pískovcem a vznikly fyzickou erozí způsobenou vydatnými dešti.

Výtah Bailong, důvěrně známý jako „sto dračích nebeských výtahů“, je nejvyšším venkovním výtahem na světě. Najednou vyveze přibližně 50 osob do výšky 326 m a cestu zvládne za méně než 2 minuty. Nachází se zde také skleněný most Zhangjiajie Grand Canyon táhnoucí se přes 430 m ve výšce 300 m, a jedná se tak o nejdelší a nejvyšší pěší skleněný most na světě.  

Proč lidé rádi navštěvují Čang-ťia-ťie?

Čang-ťia-ťie není podle vkusu každého, stejně jako se ne každý rád dívá na film Avatar. Ale pro ty, kteří milují přírodu, touží po dobrodružství a chtějí uniknout každodennímu shonu, je Čang-ťia-ťie nezbytnou součástí vašeho cestovního itineráře, uvádí web ChinaHighlights.

Které období je nejvhodnější pro návštěvu této lokace?

Čang-ťia-ťie můžete navštívit po celý rok. Období od září do října je často považováno za nejlepší dobu k návštěvě, protože zde panuje příjemné počasí s jasnými slunečnými dny. Bohužel zde ale v tomto ročním období narazíte na spoustu turistů.

Na jaře je vhodná doba díky zeleným lesům a mořím mraků. V tomto ročním období je tu větší pohoda a méně lidí. Pokud chcete uniknout ruchu a shonu, může pro vás být toto období nejvhodnější.

Zima je chladná, ale to také znamená, že si můžete vychutnat vzácné zasněžené horské scenérie a levnější ceny hotelů. Pokud chcete těžit z toho, že máte méně výdajů, je toto období tou nejlepší volbou. Jen se nezapomeňte pořádně ustrojit!

Zdroj: chinahighlights.com, national-parks.org, Youtube