Český hrad Houska. Místní věřili, že je pod ním brána do pekla
Hrad Houska byl postaven na skále na pražském venkově, je záhadně izolovaný od všech obchodních cest. Neměl zdroj vody ani opevnění. Někteří říkají, že nebyl postaven, aby zabránil zlu vstoupit, ale aby zabránil jeho úniku. Podle oficiálních stránek hradu byl postaven ve 13. století jako administrativní centrum pro krále, ale český folklór tvrdí, že skutečným účelem jeho stavby bylo utěsnit zející trhlinu ve vápenci.
Místní věřili, že je pod ním brána do pekla, ze které se vynořily démonické bytosti, aby se nakrmily vesničany
Legenda praví, že vězňům, kteří čelili šibenici, byla nabídnuta plná milost, ale pouze pokud souhlasili s tím, že budou spuštěni do bezedné díry a podají zprávu o tom, co viděli. První muž, který to udělal, byl mladý a zdravý, a s radostí to přijal. Během několika sekund však vykřikl, aby byl zvednut. Když ho vytáhli z propasti, jeho vlasy zbělely.
Tím však děsivá historie hradu nekončí. V jeho zdech se během druhé světové války odehrávaly nacistické experimenty. Někteří říkají, že Wehrmacht obsadil tento hrad právě proto, aby prozkoumal, zda je brána do pekla skutečná, protože horečný okultismus pohltil jeho vyšší postavení. Dnes zůstává hrad Houska jedním z nejstrašidelnějších míst na Zemi.
Zatímco hrad Houska dnes vítá nespočet turistů z celého světa, vápencové skály, na kterých stojí, přitahovaly lidi už od starověku. Archeologické důkazy ukazují, že keltské kmeny obývaly zemi daleko před středověkem a slovanské kmeny se do oblasti stěhovaly v šestém století. Místní se děsili hybridů napůl lidských, kteří v noci začali vylézat z díry a trhat hospodářská zvířata. Vesničané se báli, že by se sami proměnili v tyto démonické entity, a vyhýbali se skalnímu vchodu. Snažili se ji zablokovat kameny, ale propast údajně spolkla vše, co do ní spadlo, a odmítala se naplnit.
zdroj: Allthatsinteresting, Prague Monitor, Discovery