Cestovatelský tip: Nejbláznivější místa k pobytu na světě

Přidat na Seznam.cz

Je pro vás standardní hotel all inclusive příliš nudný? Potřebujete maximální vzrušení a ubytování, které si budete pamatovat po zbytek svého života? Dali jsme pro vás dohromady pár nejúžasnějších míst k pobytu na světě.

Glasiglus v Laponsku – Polární záře čeká jen na vás!

Čistou přírodu nabízí také skleněná iglú ve čtyřhvězdičkovém resortu Arctic Resort Kakslauttanen v severním Laponsku ve Finsku. Jsou orientovány tak, aby se hosté mohli dívat na oblohu ze své manželské postele a s trochou štěstí spatřit polární záři tančící na arktické obloze. I během nejprudších sněhových bouří zůstává ve skleněných kopulích příjemné teplo.

Vězeňský ostrov Långholmen ve Stockholmu – Host ve vězení

Téměř 200 let vrhaly tisíce vězňů toužebné pohledy skrz mříže na Långholmen. Těžko uvěřit, že teprve 14 let po propuštění posledního vězně se vrátili první obyvatelé vězení. Långholmen je od roku 1989 v provozu jako útulný vězeňský hotel. Spartánské časy jsou dávno pryč, dnes jsou v celách sprchy, toalety, telefony, televize a Wi-Fi. Ani o zábavu není nouze, pravidelně se pořádají večírky ve vězeňském oblečení pro velké skupiny hostů.

Motel Eden Taiwan – Staňte se Batmanem na jednu noc

Nebojte se! Pokud si rezervujete „Netopýří jeskyni“ v motelu Eden v Kaohsiungu na Tchaj-wanu, nemusíte se při spánku houpat u stropu jako netopýr. Místo toho je místnost vymodelovaná podle Batmanova doupěte a plná nejrůznějších suvenýrů, k dispozici je dokonce replika Batmobilu. Žijte jako komiksový hrdina i kdyby to mělo být jen na jednu noc.

Motel Hobit Nový Zéland – Středozemí ožívá ve vašem pokoji

Pokud dáváte přednost Frodovi před Batmanem, měli byste navštívit motel Hobit v Otorohangu na Novém Zélandu. Neobvyklé ubytování se nachází ve Woodlynn Parku (mimochodem, ubytovat se zde můžete i ve vlaku nebo zaparkovaném bombardéru) a je věrně vymodelováno podle hobitích příbytků z trilogie Pán prstenů. I tady strávíte noc v podzemí a druhý den ráno vás čeká výhled typickým kulatým hobitím okénkem. V hobití jeskyni s velkým obývacím pokojem, kuchyní, sprchou a toaletou může spát až šest osob. Jeskyně jsou vyrobeny z polystyrenových bloků, které v létě příjemně chladí a v zimě příjemně hřejí. Návštěva se tedy vyplatí v každém ročním období.

Book and Bed Hotel Tokio – Podřimování na polici s knihami

Knihomolové, kteří nedokážou odložit knihu ani na cestách, jsou v „ubytovacím knihkupectví“ Book and Bed v Tokiu v dobrých rukou. Nejsou tu sice žádné nadýchané péřové peřiny, ale zato je tu spousta knih a pohovek, na kterých si můžete zdřímnout, když se vám unaví oči z dlouhého čtení. Kdo potřebuje více soukromí, může se uchýlit na malá lůžka mezi regály s knihami. Ani hygiena není zanedbávána, k dispozici je místnost s umyvadlem pro mytí koček a čištění zubů.