Čínská vesnice Huaxi: Tam, kde všichni bydlí ve vilách a řídí luxusní auta

Přidat na Seznam.cz

Čínská vesnice Huaxi je naprostým opakem toho, co si pod slovem „vesnice“ představíte. Nečekejte zde statky, farmy, pole ani vepříny, Huaxi je totiž označována jako nejbohatší čínská vesnice. Nepochybně se ale jedná i o jednu z nejluxusnějších vesnic na světě, a to začínala doslova na nule!

Vesnice Huaxi

Takzvaná nejbohatší vesnice v Číně, Huaxi, je poměrně malá. Její celková rozloha je pouhých 240 akrů, což je jen dvakrát více než rozloha Vatikánu, tvrdí BBC. Najdete ji v provincii Ťiang-su, pod správou města Ťiang-jin ve Wu-si. Nikdo si není jistý, kolik lidí zde žije, ale odhadem se může jednat až o 350 000 obyvatel.

Počátky vesnice byly na nule

Zemědělská vesnice začínala v 50. letech 20. století, kdy zde žilo pouhých 600 obyvatel. Tehdy si vesnici „vzal do parády“ Huaxi Wu Renbao, tajemník výboru komunistické strany, který dokázal nemožné. Vesničany vedl k průmyslovému rozvoji a po reformě využila vesnice příležitosti k rozvoji železářského a ocelářského průmyslu. Pro takto malou vesnici to znamenalo obrovský přelom a z „pouhé osady“ se rázem stala luxusní oblast, píše web Think China.

Nejluxusnější vesnice Číny

Ve vesnici dnes žije asi 350 000 obyvatel, z toho 2 000 „registrovaných obyvatel“ bydlení ve vilách, vlastní luxusní automobily a v bance jim leží miliony. Není se čemu divit, už na počátku 21. století patřilo pod Huaxi Group více než 100 společností, a díky rychlému rozvoji měli tamní obyvatelé 42x vyšší příjem než jiní zemědělci, píše web Business Insider. Huaxi tedy opravdu není jen tak obyčejná vesnice.

zdroj: Business Insider, Think China, BBC