Dovolená snů v USA, na kterou musíte

Přidat na Seznam.cz

Beznadějně surfujete na internetu a neumíte najít žádný zájezd, který by vám vyhovoval? Hotely v evropských destinacích už praskají ve švech a arabské země vás nelákají? Tak navštivte krajinu neomezených možností, Spojené státy americké. Cestování do USA je v dnešní době ve velké oblibě. Pokud se ptáte proč, tak si přečtěte tento článek a my vám prozradíme, že i dovolená v USA může mít své vychytávky. A možná i vy se rozhodnete navštívit krajinu za atlantickým oceánem.

Nejdůležitější je vychytat skvělé ceny letenek
Let za oceán už něco stojí, ale i zde můžete výhodně ušetřit. Stačí jen sledovat portály s letenkami a weby leteckých společnosti. Určitě narazíte na různé akční lety i za oceán. Létá se každý den po celém světě, a proto je třeba jen hledat. Hledejte letenky s přestupy, ty jsou cenově mnohem výhodnější než přímé lety. Pokud polevíte ze své náročnosti a obětujete i více hodin strávených na přestupném letišti, či dokonce zvládnete dva přestupy, opět cena může ještě výhodně klesnout!

Udělejte si dovolenou v září či v říjnu
USA se po létě nezavírá, zatímco přímořské destinace po létě pomaličku končí svou sezónu. Avšak zmíněné letenky hledejte také v podzimních termínech. Výhodou bude, že zatímco již vaši kolegové zapomenou kde tohoto roku byli na dovolené, vy se jen budete balit a těšit se na odpočinek či dobrodružství.

Na vycestování potřebujete pouze pas a ESTA
Nemusíte si dělat žádné starosti s vízy. Jediné co musíte mít je biometrický pas a z pohodlí domova si vyplníte online formulář cestovního povolení ESTA VISA. Za pár minut dostanete na mail potvrzení, které si stačí přiložit k pasu a šup na letiště. Po příletu na americkou půdu je už jen poslední povinností pohovor s imigračním úředníkem. Nebojte se, je to jen formalita. Odpovíte na pár otázek typu kde se v USA zdržíte, jak dlouho tu budete a jste volný.

Amerika má i vodu a písek
Pokud patříte mezi rekreanty, kteří si neumí představit dovolenou bez slunce, moře a pláže, nedávejte Americe sbohem. Tato různorodá země má i nádherné pláže. Mezi nejnavštěvovanější a nejoblíbenější patří pláže na Floridě. Písek je tam jemný, téměř až bílé barvy a pláže jsou nekonečně dlouhé. Voda je příjemně teplá ještě v září. A pokud by vám to náhodou nestačilo, můžete si odskočit na výletní loď po Karibiku, kde vám teplé sluneční paprsky opravdu dají zabrat.

Dovolená může být i dobrodružství
Pokud vám v žilách koluje krev dobrodruha, nenavštívit USA by bylo hříchem. Čeká vás zde kopec rozmanitých zážitků. V zábavních parcích poznáte, jak pracuje váš adrenalin a mnohým z vás se už jen při pohledu na obrovskou a klikatou housenkovou dráhu zatočí hlava.

Divoká příroda a procházky překrásnými národními parky jsou dobrodružstvím, které vám doslova vyrazí dech a věřte nám, nebude to jen jedenkrát.

Nedá nám nezmínit oblíbený výlet autem napříč státy USA. Západní pobřeží USA, státy Nevada, Arizona a Kalifornie jsou vyhledávány pro road-tripy. A co k tomu potřebujete? Koupit si letenky, zajistit si ESTA, sbalit si kufr, napsat si itinerář, pronajmout si vozidlo a vydat se na dobrodružnou cestu snů, kde uvidíte moderní města, ale zároveň i nespoutanou přírodu.

[rl_gallery id=“4742″]