Dubajská zázračná zahrada: Největší zahrada na světě s 300 miliony rostlin

Přidat na Seznam.cz

Pro každého milovníka rostlin je dubajská zázračná zahrada přímo rájem na zemi. Zahrada je doslova plná nejrůznějších druhů květin, kromě toho v ní najdete oblast, kde žije přes 15 000 motýlů!

Valentýnský projekt

Zahrada byla otevřena na Valentýna v roce 2013. Tehdy byla dokončena pouze první část zahrady, která měřila 2 000 metrů čtverečných. Ještě téhož roku se ale zahrada dočkala 70% rozšíření, ke kterému přispělo i parkoviště, a později i motýlí zahrada a obchody. Dnes má zahrada 72 000 metrů čtverečních.

Zahrada

Dubai Miracle Garden, tedy dubajská zázračná zahrada, zahrnuje celkem 300 milionů rostlin, z toho 50 miliony květin. Zahrada uzavřela spolupráci i se společností Walt Disney, a tak zde můžete vidět květinové struktury Mickeyho Mouse i Minnie a dalších pohádkových postaviček. Díky tomu má zahrada jeden ze tří rekordů, konkrétně nejvyšší topiary podepřenou sochu na světě – 18 metrů vysoký Mickey Mouse, který váží téměř 35 tun.

Dále je v zahradě květinová struktura Airbusu A380, čímž zahrada drží titul největší květinová struktura. Nakonec, od roku 2013, drží rekord největší vertikální zahrady na světě.

Dubajská motýlí zahrada

V roce 2015 zahrada otevřela Dubai Butterfly Garden, tedy dubajskou motýlí zahradu, největší vnitřní motýlí zahradu na světě. Zde najdete přes 15 000 motýlů z 26 druhů.

zdroj: miraclegardenblog, gulfnews, khaleejtimes