Dům za jedno euro? Na Sicílii to není problém

Přidat na Seznam.cz

Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, nabízí nádherné moře, majestátní hory a města, jaká nemají obdoby. V mnoha částech se však potýká s odlivem obyvatelstva, a proto láká „novou krev“ nabídkou domů za euro. V nabídce je až 50 míst a my jsme pro vás vybrali ta nejzajímavější na ostrově Sicílie.

Projekt domovy za euro probíhá v Itálii již několik let. Je to ideální volba nejen pro ty, kteří pracují online a uvažují o změně prostředí, například s rychlým přístupem k moři, ale také pro mladé lidi, kteří si zatím nemohou dovolit vlastní nemovitost, ale mají chuť a energii pustit se do práce. Výhodná koupě je vždy spojena s určitými závazky, obvykle je třeba dům zrekonstruovat v určitém časovém horizontu, například do tří let. Výhodou však je, že své nové sídlo můžete využívat i k podnikání, nejlépe formou ubytovacích nebo stravovacích služeb. Nemovitosti můžete najít i v turisticky atraktivních lokalitách, například na kouzelné Sicílii.

Calatafimi-Segesta

Pokud jste milovníky antiky, určitě byste měli zvážit nabídku vesnice Calatafimi Segesta na západě Sicílie. Leží v krásném přírodním prostředí na půli cesty mezi Trapani a Palermem a k moři je to asi 20 kilometrů. Turisty láká řada cenných památek z antiky a středověku, z nichž nejvýznamnější je dórský chrám z 5. století př. n. l. Nejvýznamnějšími památkami jsou dórské divadlo, dórský kostel z 5. století a divadlo.

Caltagirone

Přesuňme se nyní na východ, kde se asi 40 kilometrů od moře nachází Caltagirone, známé jako město umění nebo údolí váz. Po celém světě je proslulá zejména uměleckou keramikou, která zdobí i slavné schodiště Santa Maria del Monte ze 17. století. Turisty však lákají i další památky, protože celé barokní centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Grotte

Skvělou alternativou je také městečko Grotte, v jehož blízkosti se nachází několik památek zvláštního významu. Jmenujme alespoň největší archeologické naleziště na světě Akragas (Údolí chrámů) s ruinami sedmi starověkých chrámů, unikátní 70 metrů vysoký vápencový monolit Petra di Calathansuderj s vytesanými místnostmi ze 6. století nebo nádhernou písečnou pláž Scala dei Turchi (Turecké schody).

Sambuca di Sicilia

V západní části ostrova, asi 26 kilometrů od moře, leží na vrcholu kopce Sambuca di Sicilia, nejkrásnější vesnice Itálie za rok 2016. Podle starosty Giuseppeho Cacioppa je známé jako město nádhery. Tomuto úrodnému pruhu země se přezdívá pozemský ráj. Nacházíme se v přírodní rezervaci s bohatou historií. Jsme obklopeni nádhernými plážemi, lesy a horami. Město je tiché a klidné, je to idylické útočiště pro zdravý životní styl.“

Salemi

Vnitrozemské město Salemi bylo jedním z prvních, které přišlo s nabídkou domů za euro. Leží v srdci údolí Belice a je obklopen kopci, vinicemi a olivovými háji. Může se však líbit i návštěvníkům památek. Středověké město vyrostlo kolem hradu s nádherným výhledem až k moři a k jeho zajímavostem patří také židovská čtvrť a zbytky raně křesťanské baziliky San Miceli.