Galerie dřevěných soch ve Velkých Karlovicích: Prohlédněte si tradiční lidové umění pod širým nebem

Přidat na Seznam.cz

Chystáte se na výlet do Velkých Karlovic a nevíte, čím vyplnit volný čas? Dobrou variantu může představovat galerie dřevěných soch v Pluskovci, která je v blízkém sousedství kaple sv. Huberta. Vzhledem k tomu, že se sochy nachází pod širým nebem, dostanete se k nim o všední den i ve svátek!

Ve Velkých Karlovicích nemusíte jen lyžovat

I když se do této oblasti jezdí hlavně na snowboard a na lyže, vidět toho tu můžete ještě mnohem víc. Oblíbeným výletním cílem je například kaple sv. Huberta z roku 2014, která byla vybudována v souladu se zdejší lidovou architekturou. Součástí kaple je dřevěný oltář, který je ozdoben výjevy ze života sv. Huberta. Málokdo také tuší, že právě oltář vznikal mnohem delší dobu, než jak dlouho trvalo postavit celou kapli.

Hned v sousedství kaple ale narazíte na další velkou atrakci, kterou je galerie dřevěných soch v údolí Pluskovec. Ta vyobrazuje zdejší tradice a řemesla. Všechna zdejší díla navíc pochází z rukou valašských uměleckých řezbářů, kteří mají k této lokalitě blízký a vřelý vztah.

Najdete tu valašského draka i muzikanty

Rozsáhlá galerie pod širým nebem, která je celoročně volně přístupná, zahrnuje například nefalšovaného valašského draka. O něco realističtější jsou dále lidoví muzikanti s valašským betlémem. Také tu ale nechybí vyobrazení některých, dnes už ne tak obvyklých, lidových řemesel. Zastoupen je zde například kovář při práci nebo dřevorubec. Pokud se tedy chcete přesvědčit o tom, že zlaté ručičky stále ještě existují, tento výlet se vám bude dozajista líbit.

Zdroj: redakce, Kam s dětmi