Gardens by the Bay: Tisíce druhů rostlin z celého světa na jednom místě

Přidat na Seznam.cz

Gardens by the Bay doslova oživuje singapurskou představu města v zahradě. Najdete zde více než 1,5 milionu rostlin z celého světa i nejvyšší krytý vodopád na světě. Tato oáza bujné zeleně se skládá ze tří odlišných prostor a od svého vzniku získala řadu ocenění.

Gardens by the Bay

Gardens by the Bay se nachází u nábřeží Marina Bay v srdci Singapuru a je rájem pro milovníky přírody i začínající zahradníky. Najdete zde tři hlavní části. První, Bay East Garden, je ideální pro vychutnání si živého rostlinného života, díky čemuž na okamžik uniknete městskému ruchu. Druhá část, Supertree Grove, skrývá shluk ikonických, futuristických struktur navržených tak, aby plnily ekologicky udržitelné funkce. Poslední částí je Cloud Forest Dome, kde uvidíte nejvyšší krytý vodopád na světě a dozvíte se něco o biologické rozmanitosti, píše Planet Ware.

Od svého prvního otevření v roce 2012 zahrada získala celou řadu cen. Krása přírody láká návštěvníky především do Flower Dome v Bay South Gardens. Tento zelený prostor o rozloze 1,28 hektaru je největší ze tří chlazených zimních zahrad a v roce 2015 překonal i Guinnessův světový rekord jako největší skleněný skleník na světě. Je domovem rostlin z pěti kontinentů, od tisíc let starých olivovníků po magnólie a orchideje, píše Visit Singapore.

1,5 milionu rostlin z celého světa

Gardens by the Bay zahrnuje více než 1,5 milionu rostlin z celého světa, a jistě si dokážete představit, jak náročné musí být se o ně starat. Jak uvádí web Gardens by the Bay na svém webu, dvě zimní zahrady jsou opatřeny sklem se speciální povrchovou úpravou, která umožňuje optimální osvětlení rostlin. Zahrada se také může pyšnit přirozenou recyklací vody. Jezera Dragonfly Lake a Kingfisher Lake jsou navržena tak, aby voda odtékající ze zahrad byla zachycována jezerním systémem a před vypuštěním do nádrže byla čištěna vodními rostlinami. Přirozeně upravená voda z jezerního systému se pak používá k zavlažování.

zdroj: Planet Ware, Visit Singapore, Gardens by the Bay