Historie, voda a divoká jízda. Taková je kalifornská Tuolumne County

Přidat na Seznam.cz

Když se řekne Yosemity, možná se vám vybaví děsivé útesy El Capitan a Half Dome, sekvoje široké jako londýnské autobusy a jedny z přírodně nejkrásnějších výhledů v Severní Americe. Jízda do Yosemitského údolí vám nepochybně poskytne všechny tyto možnosti.

Vítejte v Tuolumne County

Chcete-li zažít klidnější a uvážlivější dobrodružství v tomto proslulém národním parku, zvažte, zda se nevydat do Tuolumne County. Jedná se o část Kalifornie, která se rozkládá mezi Gold Country, pohořím High Sierra a severní částí Yosemitského národního parku, upřesňuje web Stylist.

Tuolumne je snadno dostupné ze San Francisca a přináší autentický pohled na kalifornskou historii, a to zejména na období zlaté horečky. Region se mění s ročními obdobími, a tak sem můžete zavítat v kterémkoliv ročním období, aniž byste přišli o něco zajímavého.  

Co dělat v Tuolumne County? Přehrada Hetch Hetchy a jezero Pinecrest Lake

Z pěti bran do Yosemitského parku je Hetch Hetchy v okrese Tuolumne nejseverněji položená a podle průzkumu z roku 2012 touto branou vstoupilo do parku za celý rok pouze 50 000 návštěvníků, zatímco do Yosemitského údolí ve stejném období denně vstoupilo 24 000 návštěvníků.

Je to bezpochyby jeden z klenotů celého parku a díky nižší návštěvnosti si ho můžete vychutnat v jeho nejklidnější podobě. Krajina je ideální pro pěší turistiku a pozorování divoké zvěře a při pohybu kolem nádrže se neustále vyvíjí a odhaluje nové výhledy a krajiny.

Chcete-li zažít tradičnější vodní aktivity, jezero Pinecrest Lake splní spoustu vašich požadavků. Pokud nejste zrovna příznivci otevřené vody, můžete si jezero vychutnat i z mnoha kilometrů turistických tras.

Amala Detox a Tea Lounge, Sonora

Od chvíle, kdy vstoupíte do Amaly, vás obklopí uklidňující aura a čas jako by se zpomalil. Z obchodu dýchá čistá profesionalita, přesto zůstává vřelý a přívětivý a personál je ztělesněním péče. Když už budete v Sonoře, vydejte se na nákupy. Centrum města nabízí spoustu nezávislých butiků, starožitnictví a kaváren!

Státní historický park Columbia

Připravte se na to, že se přenesete zpět do Kalifornie z dob zlaté horečky. Columbia State Historic Park je živoucí město zlaté horečky s největší jednotlivou sbírkou existujících staveb z doby zlaté horečky ve státě. Můžete si zde vychutnat památky, zvuky a vůně hornického městečka 19. století bez nebezpečí nájezdů banditů nebo pistolníků ze staré školy.

V ulicích Columbie najdete obchody a butiky specializované na zboží z 19. století. Je zde dokonce funkční kovárna, kde můžete pozorovat tradiční postupy, které před lety pomáhaly městu fungovat. Působivé zachování tolika původních budov je zážitkem, který, doufejme, ještě dlouho vydrží.

Pokud se tedy chystáte do slunné Kalifornie, nezapomeňte si Tuolomne County na svůj seznam míst, která stojí za to navštívit!

Zdroj: stylist.co.uk, Youtube