Huacachina Ica: Jediná přírodní oáza v Jižní Americe, která leží uprostřed písečných dun

Přidat na Seznam.cz

V poušti, uprostřed písečných dun, kde je nedostatek vody by jen stěží někdo hledal život. I přesto tu ale je, navíc do oázy Huacachina Ica pravidelně jezdí miliony turistů. Celé místo se totiž nedávno stalo internetovou legendou a ještě více proslavilo celé Peru.

Huacachina Ica

Huacachina Ica je jediná čistě přírodní oáza Jižní Ameriky. Najdete tu vše, co člověk v poušti potřebuje, včetně s malebného jezera s čistou vodou, píše magazín Ara. To ale není vše – Huacachina se nachází v jihozápadní oblasti Peru, konkrétně pouhých 5 km od města Ica. Tam vám zdarma půjčí sandboardy, protože sjíždění písečných dun na sandboardu je to nejlepší, co v této oblasti můžete bez strachu dělat.

Internetová legenda díky Instagramu

Ještě nedávno byste o této oblasti možná nevěděli, vše ale změnil Instagram. Fotky kolem malé oázy obklopené obrovskými písečnými dunami totiž obletěly internet, a dnes je toto místo jedno z nejnavštěvovanějších v celém Peru, píše web Jonny Melon. Nemusíte se ale bát, že na tomto místě uvidíte jen hromady písku. Když slunce zapadne, bary a restaurace ožijí. Téměř každou noc v týdnu se tu koná nějaká párty.

Zázračné jezero

Jezero je přeci jen v celé oáze to nejzajímavější. Díky němu se v 60. letech 20. století město stalo letoviskem pro bohaté Peruánce, kteří věřili, že voda v oáze mají léčivé účinky. Zajímavý je i samotný vznik jezera, ke kterému se, podle Peru for Less, váže legenda.

Podle ní se mladá princezna procházela po poušti, česala si vlasy a přitom si prohlížela svůj odraz v zrcadle, když si všimla lovce, který ji pozoroval. Vyděšená upustila zrcadlo, které se následně roztříštilo a proměnilo v lagunu. Princezna se pak ponořila do vody, aby se schovala, ale když se vynořila, zjistila, že se proměnila v mořskou pannu. Její tunika se proměnila v duny kolem jezera. Podle legendy dívku můžete slyšet zpívat v noci, když je úplněk, a její sochu můžete i dnes vidět u hlavního chodníku v Huacachině.

zdroj: Ara, Jonny Melon, Peru for Less