Jaké jsou nejzajímavější atrakce v turisticky oblíbeném Madridu?

Přidat na Seznam.cz

Madrid je vzrušující hlavní město plné fantastických atrakcí. Od dekadentních královských paláců po požitkářské tapas a spoustu nočních klubů. Takže na co ještě čekáte?

Obdivujte královský palác

Královský palác (Palacio Real) je jednou z nejlepších madridských atrakcí. Ve statistikách dosahuje vysokých hodnot. Tvrdí se, že má více místností než kterýkoli jiný evropský palác, knihovnu s jednou z největších sbírek knih, rukopisů, map a hudebních partitur na světě a zbrojnici s bezkonkurenčním sortimentem zbraní z 15. století.

Pokud se budete nacházet v okolí první středu v měsíci (kromě července a září) mezi polednem a 14:00, vyhlížejte střídání stráží před palácem, což je nedávno obnovená tradice. Pronajměte si audioprůvodce a sami si projděte luxusní královské apartmány, muzeum královské zbrojnice a královskou lékárnu. Budete tak mít více času na to, abyste ocenili neobyčejný přepych, hektary vlámských a španělských tapiserií, nekonečné rokokové dekorace, hodiny zdobené drahokamy a pompézní portréty panovníků.

Prozkoumejte pulzující El Rastro, bleší trh v Madridu

Madridský bleší trh El Rastro patří k víkendovému rituálu města stejně jako mše. Tato gargantuovská, prosperující změť pouličních trhů se rozprostírá na jih od metra La Latina až k Ronda de Toledo, zejména podél ulice Ribera de Curtidores. Každou neděli mezi 10. a 15. hodinou a také o svátcích jím proudí davy lidí. V nabídce je téměř vše, co můžete, nebo spíše nemusíte potřebovat, od oblečení z druhé ruky a vojenských přebytků až po vějíře flamenca a starožitnosti. Celkově zde najdete věci, které se prodávají na trzích po celém světě. Atmosféra trhu El Rastro je vždy příjemná a bary v okolí těchto ulic jsou stejně dobré jako všechny ostatní ve městě. Jedno varování však přece jenom existuje, dávejte si pozor na svá zavazadla. V Rastro se odehrává značné procento krádeží u turistů v Madridu.

Obdivujte umění v muzeu Prado

Muzeum Prado je hlavní madridskou atrakcí, ročně do něj vstoupí přes dva miliony návštěvníků a patří k nejstarším a největším sbírkám umění na světě. Je to nejlepší madridská památka. Prado bylo postaveno jako přírodovědné muzeum v roce 1775, pro veřejnost se otevřelo v roce 1819 a jsou v něm uložena nejkrásnější díla shromážděná španělskou královskou rodinou. V přístavbě, kterou navrhl Rafael Moneo a která zahrnuje stylovou prosklenou budovu zahrnující křížovou chodbu kostela San Jerónimo z 18. století, se nachází restaurace a kavárna, obchod, auditorium, prostory pro dočasné výstavy, restaurátorské a konzervátorské dílny a galerie soch. K nejvýznamnějším památkám muzea patří sbírka raného vlámského umění, včetně téměř všech nejlepších Boschových děl a samozřejmě jedinečná expozice španělského umění, zejména Velázqueze (včetně Dvorní dámy), Goyi a El Greca. Muzeum Prado je jistě jednou z nejlepších turistických atrakcí Madridu.

Vychutnejte si madridské jídlo a pití

Nabídka madridských stravovacích zařízení je nepřeberná a zahrnuje tapas bary, kavárny, marisquerías (bary s mořskými plody) a restaurace. V kavárnách se sice podává jídlo, ale mnohem více se v nich pije káva, nebo čtou noviny.

Využijte rušný noční život v Madridu

Madridský noční život je poměrně vážným fenoménem. Je to jedno z mála měst v Evropě, kde se můžete dostat do dopravní zácpy v brzkých ranních hodinách, kdy se lidé buď vracejí domů, nebo se přesouvají na diskotéky, kde se tančí do svítání. Nočních podniků je tu nepřeberné množství. Nejčastější jsou diskotéky, jejichž jednotícím znakem je doprovodná (občas živá) popová, rocková, taneční nebo salsová hudba. Ty začínají fungovat kolem 23. hodiny a zůstávají běžně otevřené až do 2 hodin ráno, stejně jako několik klidnějších koktejlových barů a hospůdek.

Zdroj: Lastminute.com