Japonský ostrov Aoshima patří spíše kočkám než lidem. Přezdívá se mu Kočičí ostrov

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste milovníky koček, pak jsou pro vás japonské ostrovy přímo rájem. Hned na několika místech totiž najdete více koček než lidí, a zejména Aoshima nabízí 6x více koček, než lidských obyvatel. Není proto divu, že se místu přezdívá Kočičí ostrov.

Kočičí ostrovy v Japonsku

Japonsko nabízí asi tucet různých ostrovů, kde jsou kočky ve výrazné převaze nad lidmi, píše web H.I.S. Ty nejznámější ostrovy jsou například Tashirojima, Manabeshima, nebo Aoshima – dokonalý ráj pro každého milovníka koček. Původně byly kočky na ostrovech podporovány, protože se zde produkovalo hedvábí a myši jsou přirozeným predátorem bource morušového. Místní rybáři kočky považovali za štěstí. Na některých místech je dokonce kočičí svatyně spolu s nově vybudovanými chatkami ve tvaru koček pro turisty. Samozřejmostí je zákaz vstupu se psy.

Ale co přesně dělá Aoshimu tak zvláštní a odlišnou od ostatních kočičích ostrovů? Jen před pár lety žilo na tomto malém, 1,6 km dlouhém ostrově odhadem 200 koček. Jsou zastoupena různá plemena, s velkou většinou oranžových a hnědých tabby a také kalikos, píše web Setouchi Travel. Populace koček asi 6krát vyšší než lidská populace.

Ostrov patří kočkám

Jak uvádí The Atlantic, v Aoshimě se po ostrově prohání mnoho koček, které se zabydlely v opuštěných domech nebo se potulují v tiché rybářské vesnici. Počet koček na ostrově převyšuje počet lidí a malá Aoshima, která se v poslední době stala populární, zaznamenala i strmý nárůst turistických návštěv, které přemohly i hrstku stálých obyvatel. Postupem času rybolovná aktivita ostrova klesala, stejně jako lidská populace, ale kočky zůstaly a prosperují dál.

zdroj: The Atlantic, Setouchi Travel, H.I.S