Johannesburg, africké město zlata a diamantů

Přidat na Seznam.cz

Nejlidnatějším městem Jihoafrické republiky je Johannesburg. Vysloužilo si také přezdívku „zlaté město“ nebo „město zlata“ kvůli bohatým nalezištím tohoto drahého kovu v okolí, napsal portál EscapeArtist. Kromě toho se zde nachází jeden z největších trhů, kde se s ním obchoduje. Další vzácnou komoditou jsou diamanty, které jsou rovněž jedním z hlavních artiklů na jejich obchodním trhu.

Muzeum apartheidu

V Jihoafrické republice byl apartheid oficiální státní politikou v letech 1948-1990. Jejím hlavním principem bylo oddělit obyvatelstvo tmavé pleti od bělochů. Afričané například nemohli chodit do běžných kin nebo restaurací. Tento systém si však vyžádal i několik obětí. Nejznámější je protest z roku 1960, kdy bylo zavražděno až 69 lidí. Všechny tyto události připomíná Muzeum apartheidu v Johannesburgu. Během moderní prohlídky uvidíte fotografie, videa, novinové výstřižky a další důkazy o krutosti tohoto režimu. Má sloužit jako memento pro lidi a upozorňovat na zvěrstva druhé světové války a holocaustu v Evropě. Návštěva tohoto muzea je velmi emotivní a odnesete si z ní mnoho důležitých informací.

Zábavní park Gold Reef City

Těžba zlata poskytla městu a celému okolnímu regionu peníze na rozvoj. Díky tomu bylo neustále o krok napřed před ostatními velkými městy nejen v zemi, ale i na kontinentu. Proto chtějí toto téma představit rekreantům. V jednom z bývalých zlatých dolů, který se nachází osm kilometrů od centra Johannesburgu, otevřeli zábavní park. Drahý kov se zde těží přibližně od roku 1880. Návštěvníci se dozvědí všechna důležitá fakta o zlaté horečce, která v zemi probíhala. Dozvíte se, jak se zlato těžilo, a na vlastní oči uvidíte jednu slitinu, které se můžete i dotknout. Kromě toho postavili několik kolotočů, ze kterých je dokonalý výhled na celý areál. Zahrnuje také restaurace a kavárny, které jsou stylizovány do tohoto tématu.

Okrsek Maboneng

Pokud chcete zažít nejlepší kombinaci nové a staré Afriky, vydejte se do okrsku Maboneng. Ten se nachází přímo v centru Johannesburgu. Před několika lety se začal postupně rekonstruovat a postupem času v něm přibyly nové zajímavé podniky. V překladu jeho název znamená „místo světla“ a přesně tak také vypadá. Krásné moderní ulice jsou plné pozitivní energie, kterou vytváří i silná umělecká komunita. Je zde několik galerií a klubů, kde se konají koncerty. Místní obchody se specializují na prodej především místních produktů. Můžete se také těšit na skvělé restaurace, které v moderním prostředí nabízejí především africkou kuchyni. Při procházce si prohlédněte vkusně zrekonstruované budovy, které slouží především ke komerčním účelům.

Kolébka lidstva

Hodinu jízdy od Johannesburgu se nachází jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Kolébka lidstva se mu říká kvůli unikátním lidským zkamenělinám, které se zde nacházejí v jeskyních a dalších podzemních vrtech. Objevili také velmi dobře zachovalou lidskou kostru z dávných dob. Některé jeskyně jsou přístupné návštěvníkům, stejně jako archeologická naleziště, kde se můžete dozvědět více o tom, jak se na tomto místě začal formovat život. V informačním centru jsou vystaveny kostry a další artefakty objevené historiky. Z centra Johannesburgu se pravidelně konají prohlídky s průvodcem.

Botanická zahrada Waltera Sisulu

Pouhých třicet kilometrů od centra se nachází jedna z nejkrásnějších botanických zahrad v Africe. Rozkládá se na ploše 300 hektarů. V jejich přirozeném prostředí roste 600 druhů jedinečných rostlin a žije zde 220 druhů ptáků. Od 18. století je toto místo jedním z oblíbených míst pro pikniky šlechty. Jsou zde také krásné vodopády, které jim v létě poskytovaly příjemné osvěžení. Od roku 1982 je zahrada klasifikována jako chráněný národní park.

Zdroj: Escapeartist.com