Kde se nachází jedna ze čtyř nejkrásnějších vlakových tratí na světě?

Přidat na Seznam.cz

Tento vlak byl navržen pro radost z cestování, se spoustou zastávek v nádherných, ale těžko dostupných provinciích, jako jsou Kayseri, Sivas, Erzincan a Erzurum.

Podle ředitele tureckých státních drah Hasana Pežuka je trať Ankara-Kars považována za jednu ze čtyř nejkrásnějších vlakových tratí na světě. Na každé zastávce po cestě mají cestující až tři hodiny na prohlídku, než znovu nastoupí do vlaku a pokračují v cestě.

Tento Doğu Ekspresi (Východní expres) byl poprvé otevřen v roce 2019, ale s přestávkou v provozu kvůli pandemii je stále relativně nový. Navzdory poměrně vysoké ceně je cesta stále populárnější, a tak sehnat jízdenku může být obtížné.

„Pro mě a mou rodinu je to opravdu výjimečný okamžik,“ říká šestadvacetiletá Zulan, která s nimi na palubě oslaví narozeniny. „Je to můj dárek.“

Zulan a její rodina vyzdobili svou kajutu fialovými světýlky, na dveře pověsili chlupatý věnec a na vyšívaný ubrus rozložili sušenky a porcelánovou konvičku.

A nejsou jediní. Girlandy a světýlka jsou k vidění všude ve vlaku, stejně jako hlasitá hudba, velké pikniky a spousta dobrot. Jedna skupina se dokonce rozhodla vyzdobit svou kabinu zbytky vánočních ozdob.

V jídelním voze mohou rebelové hodovat celou noc pod zrcadlovou koulí ve stylu nočního klubu, nebo pokud se raději držíte ve své kajutě, většina z nich je vybavena miniledničkou, takže v dohledu není žádné vlažné pivo.

Pokud jste spíše „klidní cestující“, tak Východní expres pro vás rozhodně není.

Zdroj: Euronews