Kočičí hrádek je příležitost pro rodinný výlet. Miniatura se nachází poblíž hlavní budovy zámku Slatiňany

Přidat na Seznam.cz

Venku se konečně začíná dělat celkem hezky, což je skvělá příležitost pro nějaký ten rodinný výlet. Pokud hledáte něco poněkud netradičního, s potomky zamiřte k miniatuře Kočičího hrádku, který se nachází poblíž hlavní budovy zámku Slatiňany.

Hrádek nechala vybudovat kněžna Vilemína z Auerspergu

Snad každý rodič chce svým dětem zajistit dostatek zábavy a volnočasového vyžití. A nejinak na tom byla kněžna Vilemína z Auerspergu, která nechala v roce 1896 vybudovat nedaleko zámku Slatiňany takzvaný Kočičí hrádek. Ten navíc neměl sloužit k zábavě jen urozeným dětem, ale i ostatní drobotině z blízkého okolí. Od té doby čelil už nespočtu obléhání během šiškových bitev, které si velmi užívají i děti v 21. století.

Kočičí hrádek je veřejně přístupný a vede k němu stezka

Ke Kočičímu hrádku se s dětmi dostanete po naučné stezce, kterou lemují informační panely. Dohromady je jich devět a pojednávají jak o zdejší přírodě, tak o historii Slatiňan a o chovu kladrubských koní. Vzhledem k tomu, že terén není náročný a délka trasy činí pouhé 3 km, můžete se těšit na poměrně příjemnou procházku, kterou zvládnete i s kočárkem. Nedaleko Kočičího hrádku, který je volně přístupný každý den v týdnu, je navíc Švýcárna s interaktivním muzeem starokladrubského vraníka a tematicky zaměřeným hřištěm.

Zdroj: Zámek Slatiňany, Region Tourist