Komské jezero na úpatí Alp je nejromantičtějším jezerem v celé Itálii. Můžete se vykoupat pod vodopádem, navštívit Ďáblův dům nebo si vychutnat plavbu lodí

Přidat na Seznam.cz

Komské jezero se nachází na úpatí Alp a je jedním z nejromantičtějších míst Itálie. V dnešním článku se dozvíte také o řadě aktivit, které se dají v této překrásné lokaci podniknout.

V blízkosti jezera lze poznávat italskou kulturu

Komské jezero, nazývané také „il Lario“, je bezpochyby jedním z nejkrásnějších jezer na světě. Jezero je dlouhé asi 46 kilometrů a jeho maximální hloubka je 400 metrů, uvádí web VisitComo. Díky charakteristickému tvaru písmene Y je Lario ještě rozpoznatelnější než mnohá jiná jezera. Jakmile se ocitnete u jezera, jedinečným zážitkem je věnovat čas poznávání měst a vesnic v okolí jezera a okolních hor. Bellagio, Varenna, Cernobbio, Torno, Menaggio, Argegno patří k nejznámějším lokalitám, ale je zde mnoho dalších míst, která můžete objevovat.

Prohlídka jezera je nutností

Přepravní společnosti nabízí různé jízdenky, která umožňují cestujícím nastoupit a vystoupit na battelli neboli místní trajekty a prohlédnout si mnoho měst a vesnic podél pobřeží.

Komské jezero je po celém světě proslulé také svými luxusními vilami a zahradami. Neoklasicistní vila Carlotta v Tremezzu nabízí na jaře návštěvníkům nádhernou podívanou na rododendrony a azalky. Villa Serbelloni v Bellagiu, je místem, kde na vás dýchne historie, umění a kultura slavné minulosti, kdy zde trávili svůj čas Leonardo da Vinci, básník Giuseppe Parini a královna Viktorie.

Co dělat u jezera Como

Jezero Como je třetí největší a nejhlubší sladkovodní jezero v Itálii, připomíná web SaltInOurHair. Díky ledovcové vodě je v parných letních měsících kouzelným místem ke koupání a díky blízkosti Milána a Bergama je velmi oblíbené.

Slavné pobřeží vesničky Bellagio

Bellagio, známé také jako „perla jezera Como“, je pravděpodobně nejznámější vesnicí v oblasti. Popularita vesnice znamená v hlavní sezóně velké davy lidí. Rozhodně však stojí za návštěvu kvůli několika skvělým místním restauracím a roztomilým obchůdkům. Kromě pěkných dlážděných uliček, rušných náměstí a okouzlujících kostelů je díky své centrální poloze skvělou základnou pro návštěvu dalších okolních vesnic. Na prohlídku vám postačí několik hodin, takže budete mít dostatek času naskočit na trajekt a vydat se do dalších částí jezera.

Villa Melzi

Villa Melzi je sídlo z 19. století s výhledem na jezero, které se nachází v pěší vzdálenosti od starého města Bellagio. Bohužel nemůžete navštívit interiér této palácové budovy, ale vila je obklopena úchvatnou botanickou zahradou v anglickém stylu s jezírky, malebnými mosty, kaplí a původní oranžerií, které je nyní muzeem.

Orrido di Bellano

Orrido di Bellano je přírodní rokle stará více než 15 milionů let! Kolem místa, které objímá skalnaté stěny, vás provedou úzká schodiště, lávky a chodníčky. Projděte v blízkosti hřmících vodopádů a přes mohutnou řeku, která se pod vámi rozráží o klidnější tůně s jasně modrou vodou. Jedná se tak o skutečně působivou podívanou. je to působivá podívaná! U vchodu si prohlédněte muzeum Ďáblův dům, které vysvětluje satanistickou historii místa!

Vykoupejte se u vodopádu Acquafraggia

Pokud máte chuť na něco jiného nebo jste již prozkoumali velkou část jezera, zvažte cestu k vodopádu Acquafraggia v údolí Bregaglia. Věžovitý vodopád je vážně impozantní a nachází se v úžasně krásné přírodní rezervaci v Alpách. V tomto alpském ráji můžete strávit den pěšími túrami po mnoha stezkách, kochat se nádhernými panoramatickými výhledy, ochlazovat se v průzračných jezírkách nebo jen odpočívat na slunci s piknikem.

Objevte nádherné výhledy na Brunate

Tato malá skrytá vesnička známá jako „balkón Alp“ se nachází na vrcholu kopce nad městem Como. Naskočte na lanovku na náměstí Piazza de Gasperi a naskytne se vám úchvatný výhled na jezero a nedaleké Alpy. Vláček slouží turistům i místním obyvatelům již od roku 1894 a představuje jedinečný způsob, jak si prohlédnout okolí.

Zdroj: saltinourhair.com, visitcomo.eu