Královský palác Alcazar, perla Andalusie

Přidat na Seznam.cz

Královský palác Alcazar se nachází v turisticky atraktivním městě Sevilla, ve španělské Andalusii.

Alcazar znamená španělsky: „Opevněný hrad“, avšak ve skutečnosti pochází z arabského slova „Al QAS“, což znamená „Palác“ nebo „Pevnost“. Proto mnoho míst ve Španělsku používá pojem Alcazar pro pojmenování původních muslimských paláců, či královských rezidencí.

Historie paláce Alcazar, sahá do 10. století, ale až když Ferdinand III získal město v roce 1248, Alcazar se stal královským palácem. Palác Alcazar původně plnil funkci maurské pevnosti. Každopádně představuje jeden z nejstarších evropských královských paláců, který je funkční dodnes.

Cestovatele zaujme architektonický styl stavby, který v sobě kloubí islámský, gotický, renesanční i barokní styl. Jednou z nejkrásnějších architektonických staveb je tzv. palác Mudejar, který byl postaven v roce 1364. Je charakteristický mixem muslimského a křesťanského stylu, který vyústil do výjimečného architektonického formátu, který je možné vidět výlučně ve Španělsku. I proto palác Alcazar představuje mezi turisty jeden z nejnavštěvovanějších a nejvyhledávanějších komplexů světa.

Lokalita Královského paláce je součástí seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1987.

[rl_gallery id=“8034″]

Zdroj foto: Alcazar/ Unsplash.com