Las Vegas: Město, které nikdy nespí, je obklopeno pouští. Proč je tak slavné?

Přidat na Seznam.cz

Las Vegas je jedno z nejznámějších měst na světě. Proslavilo se především jako „město, které nikdy nespí“. Jaká je ale jeho historie? Proč se místo uprostřed ničeho stalo tak legendárním? Podívejte se.

Historie stará tisíce let

V okolí Mohavské pouště se už před deseti tisíci lety udržovaly podzemní vody. Díky nim zde vznikly louky, na kterých se později, asi ve 2 tis. př. n. l., začali usídlovat první obyvatelé. Byly to kmeny Paiute a Anasaziů, píše web Aktuálně.

Pevnost Las Vegas

V 19. století tuto oblast objevili Španělé, kteří zde postavili pevnost. Ta měla chránit stezku, která vedla ze Santa Fe do Los Angeles. Roku 1829 tuto oblast pojmenoval jako Las Vegas průzkumník Raphael Rivera, a roku 1911 se už nejednalo o pevnost, ale o město. To brzy získalo na slávě, protože jen o dvacet let později byl zde legalizován hazard, uvádí MojeLasVegas.

Celý svět na jednom místě

Las Vegas není vyhledávané jen proto, že je zde legální harazd. Turisty také lákají napodobeniny nejrůznějších soch a budov, které můžete vidět vedle sebe. Sochu Svobody uvidíte hned vedle Eiffelovy věže, a jen malý kousek od Cheopsovy pyramidy, píší Cestovinky. A to všechno na jedné ulici jménem The Strip.

Hazard

Samozřejmě je největším lákadlem hazard. Najdete tu celou řadu heren a casin, nočních klubů i restaurací, kromě toho je zde ale 19 z 25 největších hotelů na světě. Doslova tedy můžeme říct, že z místa, kde byla jen voda a písek, který lidem nabídla poušť, vzniklo něco, co přitahuje pozornost milionů lidí. Nepochybně je totiž Las Vegas místem, které z mapy jen tak někdo nesmaže.

zdroj: aktualne, mojelasvegas, cestovinky