Líbající se skály: Dokonalé místo pro zamilované páry

Přidat na Seznam.cz

Pokud patříte mezi romantiky a plánujete se svým partnerem výlet, zapomeňte na Paříž. Dokonalé místo pro zamilované páry totiž najdete i ve Švýcarsku. Je mnohem starší, než město zamilovaných. Podívejte se na Líbající se skály.

Přírodní zázrak uprostřed ničeho

Jak píše web Visit Switzerland, toto místo je pro většinu lidí trochu vzdálené, ale vždy stojí za návštěvu. Líbající se skály najdete ve Stampě, švýcarském kantonu Graubünden. Mnozí by si tohoto přírodního zázraku ani nevšimli, protože tvoří skalnatou bránu do města, a zastřešuje tak část silnice. Pokud se ale podíváte nad sebe, uvidíte, že i příroda dokáže být romantická.

Skály se nachází v údolí Bregaglia. Pokud se odtud vydáte do průsmyku Maloja, uvidíte i tři nádherná jezera, jezera Silser, Silvaplana a Champfèr. To celému místu dodává ještě více romantiky, píše web From the Top of Switzerland. Ovšem pokud si skály chcete prohlédnout zblízka, budete muset zastavit u silnice, která pod nimi vede.

Věčný polibek mezi dvěma skalami

Mnoho lidí je fascinováno vysokými skalami, a mají velký zájem o nich vědět víc. Tyto Líbající se skály značí „věčný polibek,“ a snad proto jsou tak oblíbené u zamilovaných párů, které si pod skalami dělají romantické fotky. Někteří z nich navíc věří, že tak jejich láska vydrží navždy. Ovšem jak dlouho zde skály stojí je otázkou, mnozí mají za to, že zkrátka „od nepaměti.“

zdroj: Visit Switzerland, From the Top of Switzerland, Release