Malá japonská vesnice Nagoro je jedním z nejděsivějších míst, kam se můžete podívat
Malá vesnice Nagoro, hluboko v údolích prefektury Tokušima, je dnes po celém světě známá jako Vesnice panenek. Díky síle internetu se panenky staly známými po celém světě a v důsledku toho se staly něčím jako vlastní místní uměleckou instalací.
Vesnice Nagoro
Po příjezdu do Nagoro je první pohled na panenky šokující. Vesnička se zdá být rušná, ale nikdo z lidí není skutečný. Můžete se toulat a fotit všechny panenky, ale neuvidíte jediného živého člověka, píše web Shikoku Tours. V každém ročním období mají panenky jinou “náladu”, ale bez ohledu na roční období, kdy vesnici navštívíte, Nagoro vždy bude strašidelné. Ovšem to děsivé na této vesnici nejsou ani tak panenky, jako spíše příběh, který skrývají.

Vesnice má jen 30 obyvatel, a přitom více než 400 velkých panenek. Místní obyvatel Tsukimi Ayano je vytvořil na památku zesnulých, a to v životní velikosti, píše web Architectural Digest. Panenky nejsou seskupeny na jednom místě, ale spíše sedí u stolů, loví na březích řek, sedí v lavicích v místní škole nebo čekají na autobus. Koho ale přesně reprezentují?
Památka zesnulých
Vesnice měla dříve asi 300 obyvatel, v kombinaci s postupující urbanizací se ale jejich počty snižovaly, až ve vesnici žilo méně než 30 lidí. Tak se umělec Tsukimi Ayano rozhodl nahradit lidi, kteří zemřeli nebo se odstěhovali, loutkami s jejich podobiznou. Tyto obrovské panenky tak nosí i oblečení lidí, které reprezentují. Sousedé se ale toho nápadu chopili a brzy byl každý kout Nagora obydlený panenkami v téměř životní velikosti. Zatímco mnoho z nich je stále založeno na bývalých obyvatelích vesnice, do směsi přibyly i fiktivní postavy. V Nagoru více než 350 panenek a stále přibývají nové, píše web Perchance to Roam.

zdroj: Architectural Digest, Shikoku Tours, Perchance to Roam