Místa, kde se natáčely seriály Herkules a Xena, můžete navštívit i dnes

Přidat na Seznam.cz

Seriál Herkules, a následně i seriál Xena, stále patří mezi oblíbené seriály, a to i přesto, že jsou více než dvacet let staré. Oba seriály mají podobné obsazení, podobný příběh, a překvapivě i stejné lokace, kde se v 90. letech natáčely. Podívejte se, jaké to jsou.

Bethell’s Beach

Západní pobřeží Aucklandu na Novém Zélandu, konkrétně Bethell’s Beach, byla jednou z nejpoužívanějších a nejkrásnějších filmových lokací seriálu Xena. Jedná se o pláže s černým, těžkým pískem, kde se natáčel například díl Ulysses, píše web Loyal to Xena.

Park Waitākere Ranges

Tento úžasný region zahrnuje více než 16 000 hektarů původního deštného pralesa a pobřeží, píše web New Zaeland. Mimo jiné jsou zde také vodopády, které jste mohli vidět hned v několika epizodách Herkula i Xeny. Je tedy pravděpodobné, že scény s jezery a vodopády byly natáčeny právě zde.

Gray Lynn Greenway Path

Jen malý kousek od Aucklandu najdete Gray Lynn Greenway Path, rozsáhlé pláně plné zeleně, píše web Latlong. Právě na těchto místech se natáčela většina epizod obou seriálů, a to zejména proto, že v těchto místech najdete minimum moderních budov nebo silnic.

Pláž Muriwai

Pokud si vybavíte jakoukoliv scénu z Herkula nebo Xeny, kde jsou útesy a moře, s největší pravděpodobností se jedná o pláž Muriwai, píše web Vidiot. Celá pláž má několik kilometrů, a na jejím konci najdete zmiňované útesy.

Oba seriály se natáčely zejména v přírodě. Často se na těchto místech také stavěly kulisy, které připomínaly vesnice a města, ty ale bohužel do dnešních dnů nevydržely.

zdroj: Loyal to Xena, Latlong, Vidiot, New Zaeland