Moab: Tisíce kilometrů plných červených skal, kde se proháněli divocí mustangové

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste někdy toužili po tom, zažít atmosféru amerického jihozápadu, pak je Moab to pravé místo pro vás. Najdete tu tisíce kilometrů čtverečních úžasné krajiny červených skal, národní parky, i místo, kde se proháněli divocí mustangové.

Dokonalá poloha Moabu

Moab v Utahu, kde se nacházejí národní parky Arches a Canyonlands, je obklopen jedněmi z nejúžasnějších červených skal na Zemi, píše web Utah. Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších destinací amerického jihozápadu, a to zejména díky nádherné přírodě a chladným vodám řeky Colorado. Navíc, díky dokonalému klimatu, se Moab stal magnetem pro celoroční venkovní akce a festivaly, takže nudit se tu opravdu nebudete.

Krajina, která nemá obdoby

Tisíce kilometrů čtverečních pokrývají červené skály. Pouhých osm kilometrů severně od Moabu se nachází národní park Arches s největší koncentrací přírodních pískovcových oblouků na světě, mezi nimiž je i jeden z nejznámějších – Delicate Arch, píše web Visit the USA. V Dead Horse Point, jediném velkém městě v Utahu na břehu řeky Colorado, je oblast známá pro rodinné výlety na řece v úseku Fisher Towers. Tam můžete zažít opravdové dobrodružství, zejména, pokud si kanoe, kajaky a paddleboardy vezmete na prozkoumávání řeky Colorado.

Státní park Dead Horse Point

Státní park Dead Horse Point je nepochybně jedním z těch míst, která v Utahu stojí za návštěvu. Leží jen 50 kilometrů od Moabu, a zažijete tu výhled na miliony let geologické činnosti. K Dead Horse Point se navíc váže legenda, píše Discover Moab.

Ta říká, že koncem 19. století sloužila tato oblast jako ohrada pro divoké mustangy, kteří se potulovali po vrcholcích skal. Kovbojové je hnali přes úzkou šíji. Šíje byla poté ohrazena větvemi a křovím. Jednou byli koně z neznámého důvodu ponecháni v ohradě na bezvodém místě, kde zemřeli žízní, na dohled od řeky Colorado. Proto má také tato oblast název Dead Horse Point.

zdroj: Visit the USA, Discover Moab, Utah