Mojžíšův most: před vámi voda rozestoupí, a vy skrze ni projdete v suchu

Přidat na Seznam.cz

Mojžíšův most je unikátní stavba, která se na první pohled zdá být primitivní, ale v jednoduchosti je přeci krása. Díky tomuto mostu totiž neprojdete nad vodou, ale skrze vodu, a to v naprostém suchu. Jen zde vám pak bude připadat, že se voda před vámi rozestoupí.

Mojžíšův most

Na výlet k Mojžíšovu mostu u Halsterenu musíte do Nizozemska. Most se nachází v pevnosti Fort de Roovere u Halsterenu v regionu Západní Brabantsko. I samotná pevnost stojí za návštěvu – Fort de Roovere totiž pochází z roku 1600 a je součástí Západobrabantské holandské vodní linie, píše magazín The Museum Times.

Inženýrský zázrak a jeho historie

V 17. století tvořila Západobrabantskou linii v Nizozemsku řada pevností obklopených vodou, která sloužila k vyplňování příkopů a bránila v útocích. V posledních letech se ale mnozí snaží některé pevnosti zrekonstruovat, a přeměnit oblasti kolem nich na rekreační místa pro turisty, jako tomu je například u výše zmiňované pevnosti. Samotný most je pak označován jako „inženýrský zázrak“, a to z jednoduchého důvodu – z dálky totiž není vidět, píše magazín Unusual Places.

Budete se cítit jako Mojžíš

Most je vyroben z voděodolného dřeva, hladina vody přitom stoupá až k horní části boků potopeného mostu. Téměř z každého úhlu pohledu tak splývá Mojžíšův most plynule s vodou, a pokud se rozhodnete most přejít, budete se cítit jako Mojžíš, když rozdělil Rudé moře, píše web Interesting Engineering.

zdroj: The Museum Times, Unusual Places, Interesting Engineering