Muang Boran: Moderní starobylé město je postavené jako muzeum

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste milovníci starověku nebo středověku a láká vás asijská kultura, pak je Muang Boran přímo perfektní místo pro vás. Toto moderní muzeum je ve skutečnosti zrekonstruované starobylé město, kde najdete všechny významné památky Thajska.

Muang Boran

Muang Boran, kterému se také říká Starověké město, je největší venkovní muzeum na světě. Najdete ho v Thajsku v provincii Samut Prakan, říká portál Chile N Thailand Travel. Muzeum se pyšní 116 stavbami slavných thajských památek a architektonických zajímavostí, a všechny jsou neuvěřitelně přesné.

Architektův plán

Architektem tohoto úžasného místa byl Lek Viriyaphant, který chtěl původně vybudovat golfové hřiště ve tvaru mapy, na kterém by byly umístěny miniatury národních starověkých památek Thajska. Nakonec se ale rozhodl vybudovat muzeum, které mělo sloužit dalším generacím, aby byly hrdé na své národní dědictví, píše Muang Boran Museum.

Repliky s neuvěřitelnou přesností

Mezi 116 stavbami thajských památek najdete jak zmenšené repliky, tak i stavby v původní velikosti. Samozřejmě ale nechybí ani stavby moderních architektů, které sice nemají s historií země nic společného, ale jsou zato odkazem thajských umělců. Asi nejzajímavější památkou je Velký palác v Ayutthaya, který byl v roce 1767 zničen a dnes opět stojí.

Starobylé město Muang Boran je místem, kde můžete během jediného dne získat přehled o celé thajské historii, její architektuře i kultuře, a to vám nenabídne téměř žádné místo na zemi, píše Mariott.

zdroj: Mariott, Muang Boran Museum, Chile N Thailand Travel