Národní lesní park Zhangjiajie v Číně určitě není pro lidi, kteří mají strach z výšek

Přidat na Seznam.cz

Park se skládá z hustých lesů, hlubokých roklí, hlubokých kaňonů, neobvyklých vrcholů, jeskyní a sloupovitých skalních útvarů pokrytých celým parkem. Tyto sloupové skalní útvary jsou tím, čím je park známý po celém světě. Ovšem pro lidi se strachem z výšek je park spíše noční můrou.

Výhled jako obrázek

Národní lesní park Zhangjiajie v provincii Hunan, první čínská památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, je známá svými tyčícími se pískovcovými vrcholky. Nejlépe prozkoumáte park pěšky. Jak mlhy ve výškách klesají, je snadné pochopit, proč je tato oblast již dlouho inspirací pro tradiční čínské malby, píše web CNN.

Celý národní lesopark Zhangjiajie je obrovský s mnoha různými scénickými oblastmi. Nejlépe hodnocené scénické oblasti jsou Yuanjiajie, Tianzi Mountain a Gold Whip Stream. Mezi hlavní zajímavosti Yuanjiajie patří První most pod nebem, Avatar Hallelujah Mountain a Lost Souls Platform. 400 metrů vysoký útes u Gold Whip Stream je velkolepý, zvláště při západu slunce. Je zde ale jedna věc, na kterou je třeba dávat pozor, jsou to divoké opice podél potoka, píše web China Highlights. Krajina v této oblasti je neuvěřitelně krásná a ohromující. Východ slunce je fotografy považován za scénu, kterou musíte v Zhangjiajie natočit.

Neuvěřitelné výšky dostanou mnohé do kolen

Národní park se rozkládá na ploše 48,15 km čtverečních. Krajiny vytvořené horami, sloupové skalní útvary, husté lesy a mraky jsou ztělesněním čínských krajin, které inspirují tolik různých druhů uměleckých děl. Na druhou stranu ale výhled z vysokých skal není pro každého, píše web National Parks.

Výtah Bailong a skleněný most Zhangjiajie Grand Canyon jsou dva prvky, které návštěvníkům pomáhají zažít nádheru národního parku. Výtah Bailong, známý jako „výtah sta draků“, je nejvyšší venkovní výtah na světě. Unese asi 50 lidí najednou až do výšky 326 metrů za méně než 2 minuty. Skleněný most Zhangjiajie Grand Canyon, táhnoucí se přes 430 metrů ve výšce 300 metrů, je zase nejdelším a nejvyšším skleněným mostem pro pěší na světě.

zdroj: CNN, China Highlights, National Parks