Národní park Death Valley: Krásná příroda, ale žijí tam chřestýši, pavouci černé vdovy nebo štíři

Přidat na Seznam.cz

Národní park Death Valley je jeden z největších amerických národních parků. Je to místo zvláštní a tiché krásy. Jakkoli je ale toto místo krásné, jeho jméno jen potvrzuje reálné nebezpečí, které v tomto parku čeká na každého turistu. Podívejte se na jedno z nejnebezpečnější míst světa.

Národní park Death Valley

Death Valley je nejteplejším a nejsušším místem v Severní Americe. Navzdory extrémním teplotám a nebezpečí toto místo ale každoročně navštíví miliony lidí. Počasí ale není jediným nebezpečným faktorem. Mohou zde žít chřestýši, pavouci černé vdovy nebo štíři. Pravděpodobně budete moci spatřit i kojoty, uvádí web Explified. Hrozí také infekce hantavirem, což způsobuje HPS nebo Hantavirový plicní syndrom, což je těžké a smrtelné onemocnění dýchacích cest u lidí. Tento virus se šíří kontaktem s hlodavci nebo jejich močí a trusem.

Park má také mezi 10 000 až 50 000 nebezpečnými doly a těžebními oblastmi. A zatímco většina přístupných dolů má obří nebezpečné značky varující každého, kdo se k nim přiblíží, tytéž doly jsou často vyznačeny na mapách a vedou k nim jasné stopy, píše web Modern Hiker. Tyto doly jsou pak dalším nebezpečím, které park skrývá.

Z extrému do extrému

V parku jsou hory, které dosahují více než tří tisíc metrů do nebe. Existuje zde také místo zvané Badwater, které je nejníže položenou oblastí země na západní polokouli. Kdyby tam byla voda, byla by osmdesát šest metrů pod hladinou oceánu. Death Valley může být v zimních měsících nebezpečně chladné. Bouře v horách mohou způsobit náhlé záplavy na dně údolí. Naproti tomu teplota vzduchu v létě dosahovala až padesáti sedmi stupňů Celsia, píše web Voa News. V některých oblastech není půda nic jiného než sůl.

Pokud se ale rozhodnete toto nebezpečné místo navštívit, držte se několika rad, jak uvádí web National Park Service. Pijte alespoň 4 litry vody denně, abyste nahradili ztrátu potem, nevydávejte se na túry v nízkých nadmořských výškách, když jsou vysoké teploty, a nikdy nepokládejte ruce nebo nohy tam, kde nevidíte.

zdroj: Explified, National Park Service, Voa News, Modern Hiker