Národní park Nairobi Kenya. Opravdová africká divočina, kde žije nejvíce nosorožců na světě
Na první pohled se toto rozlehlé místo nezdá jako jedno z nejrozumnějších míst, kam jít s dětmi. Ale Nairobi má přístup k několika úžasným atrakcím pro děti. Národní park Nairobi, kde se lvi, leopardi, žirafy a zebry volně potulují na dohled od města, je perfektním celodenním výletem pro pozorování divoké zvěře.
Národní park Nairobi
Národní park Nairobi se nachází na jižním okraji města, má hojnou divokou zvěř, kterou lze místy pozorovat na pozadí městských mrakodrapů a přistávajících letadel – navíc je to jeden z mála národních parků na zemi, které sousedí s hlavním městem. Je pozoruhodné, že zvířata se zdají být tím vším naprosto nevyrušená.
Park získal přezdívku “Kifaru Ark”, což svědčí o jeho úspěchu jako útočiště pro nosorožce. Park je domovem nejhustší koncentrace nosorožců černých na světě (více než 50), i když ani přísná opatření proti pytláctví nedokázala pytlákům zabránit v zabití jednoho z nosorožců v srpnu 2013 a poté znovu v lednu 2014, píše web Lonely Planet.

Divoká zvířata na každém kroku
V parku jsou také běžně k vidění lvi a hyeny. Mezi další druhy patří gazely, prasata bradavičnatá, zebry, žirafy, pštrosi a buvoli. V mokřadních oblastech parku žije přibližně 400 druhů ptáků, což je více než v celém Spojeném království. Park má sice “jen” 117 km², zato ale můžete nerušeně pozorovat divokou přírodu, nebo i krmit žirafy, píše web Rough Guides.
Národní park Nairobi je prvním parkem, který byl otevřen v Keni, roku 1946. Nairobi National Park se skládá částečně z hustých lesů poblíž městských periferií, částečně ze zvlněných plání a údolí a částečně ze zalesněného soutoku několika řek. Park je domovem více než 100 druhů savců, a také má velkolepou migraci pakoňů a zeber, píše web Nairobi National Park Kenya. Park Nairobi má ale i vlastní atrakce, jako je památník spáleniny slonoviny, nebo pěší stezky u hroších bazénů.

zdroj: Rough Guides, Lonely Planet, Nairobi National Park Kenya