Národní park Zion je právem nazývaný „ráj na zemi“

Přidat na Seznam.cz

Pokud hledáte ten bájný ráj na zemi, pak je národní park Zion právě tím místem, kam stojí za to jet. Podle mnohých má toto místo zajímavou energii, a snad i proto sem lidé chodí, aby se zbavili svého napětí a stresu.

Národní park Zion

Národní park Zion se nachází na jihu Utahu poblíž města Springdale, nedaleko Las Vegas. Na první pohled se možná zdá, jakoby park vytvořil člověk, nebo jakoby se jednalo o kulisy z filmu, ovšem pravda je taková, že před miliardou let začala řeka Virgin pustošit jihozápadní Utah, díky čemuž majestátní kaňon vznikl, píše Utah. Dnes ho každoročně navštíví přibližně 3 miliony lidí.

Historie

První lidé se v této oblasti usadili asi 6 000 let př. n. l. V 11. a 12. století se pak potýkali s velkým suchem, které přimělo původní obyvatele, indiány, k tomu, aby se z místa odstěhovali a hledali vodu. Kmeny Ute a Jižní Pajutové pak obývaly tuto oblast jen sezónně, píše Zion Rock Guides. Toto místo ale stále přitahuje pozornost lidí, ačkoliv zde už jen těžko budete hledat někoho, kdo by v kaňonu žil.

Magické místo plné energie

Pokud potřebujete dobít energii a tzv. vypustit páru, je Zion tím pravým místem. Mnozí totiž tvrdí, že v tomto parku z vás veškerý stres opadne, a samotné místo vás naplní energií. Možná jsou to jen pověry a možná je místo opravdu „magické“. Kromě toho se, díky poloze parku, můžete podívat i na nezapomenutelný východ slunce, kdy budete svědky toho, jak skály mění barvy, píše Road Trippers. K takovému výhledu se ale vyplatí vylézt až na vrchol skal, které ale naštěstí mají schody.

zdroj: Zion Rock Guides, Utah, Road Trippers