Návštěva New Yorku, která vás nezruinuje: Nezapomeňte navštívit Central Park nebo Památník 11. září

Přidat na Seznam.cz

New York je nejnavštěvovanějším městem ve Spojených státech. Je proslulý svou módou, bláznivým nočním životem, neuvěřitelnou uměleckou scénou, do detailu propracovanými muzei, prvotřídními restauracemi a špičkovými divadelními představeními.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem však může být návštěva NYC náročná, zvláště když neznáte skryté skvosty, díky kterým je život zde cenově dostupný, píše NomadicMatt. Existuje spousta věcí, které vás nebudou stát ani korunu. Tedy pokud víte, kde hledat!

Tento průvodce po New Yorku vám pomůže vytěžit z návštěvy co nejvíce, aniž byste přišli na mizinu!

Projděte se Central Parkem

Je zdarma, je tu spousta malých cestiček k procházkám, a protože se rozkládá na více než 40 blocích, můžete tu strávit hodiny a hodiny procházením se nebo piknikem. V letních měsících se zde často konají bezplatné koncerty a divadelní představení. Od jara do podzimu se zde také v sobotu konají bezplatné procházky s průvodcem.

Navštivte památník a muzeum 11. září

Navštivte pochmurný památník 11. září, a poté se pokochejte výhledem z nové „Věže svobody“. Ve výtahu nahoru si můžete prohlédnout fotografie historického vývoje města a jeho proměny v průběhu let. Chcete-li hlouběji pochopit události, které se odehrály, navštivte muzeum. Jsou v něm umístěny pohyblivé exponáty, které osvětlují rozsah a význam tragédie.

Navštivte Metropolitní muzeum umění

Metropolitní muzeum je jednou z nejvýznamnějších sbírek výtvarného umění na světě. Pokud v New Yorku navštívíte jen jedno muzeum, rozhodně to bude toto. Nabízí širokou škálu uměleckých děl, artefaktů, fotografií a dalších exponátů. Najdete zde také rozsáhlé impresionistické a řecké expozice.

Prohlédněte si Sochu Svobody

Socha Svobody je mohutná neoklasicistní socha, kterou USA darovala Francie a je vysoká 95 metrů. Navrhl ji francouzský sochař Frédéric Auguste Bartholdi, její kovovou kostru však postavil Gustave Eiffel. Je úchvatné si ji prohlédnout zblízka a je tak velká, jak si představujete, ale skutečným vrcholem této kombinace je Ellis Island. Zde se můžete seznámit se zkušenostmi přistěhovalců a získat představu o lidech, kteří pomáhali budovat New York.

Procházka po Brooklynském mostě

Projděte se po Brooklynském mostě a získejte malebný výhled na newyorské panorama a přístav. Je to dlouhá procházka, ale na druhé straně na vás čeká dobré jídlo a pití. Díky zastávkám na focení a kličkování po cestě trvá procházka asi 40 minut.

Navštivte kostel Nejsvětější Trojice

Původní kostel Nejsvětější Trojice, postavený v roce 1698, byl malý farní kostel postavený anglikánskou církví. Když se po ústupu George Washingtona zmocnili New Yorku Britové, sloužil jako britská operační základna. Po válce zde pravidelně sloužili bohoslužby George Washington a Alexander Hamilton. Hřbitov pochází z roku 1700 a je na něm pohřbeno mnoho slavných Američanů, včetně Hamiltona a jeho ženy Elizabeth, Francise Lewise (signatář Deklarace nezávislosti), Johna Alsopa (delegát Kontinentálního kongresu), Alberta Gallatina (zakladatel newyorské univerzity) a Horatia Gatese (generál Kontinentální armády).

Zdroj: nomadicmatt.com