Navštivte nejšťastnější zemi světa. Nejkrásnější místa ve Finsku

Přidat na Seznam.cz

Finsko rok co rok vede světový index štěstí. Možná je tento trend způsoben tím, že Finové si užívají jednoduchých radovánek, jako je čistý vzduch, čistá voda a procházky po lese, naplno. Návštěva této země nepochybně stojí za to. Podívejte se na nejkrásnější místa ve Finsku.

Levi

S nedotčenou krajinou je Finsko vysněnou destinací milovníků přírody. Pro outdoorové nadšence je zimní středisko Levi bezpochyby tou nejlepší volbou pro zábavu. Levi se nachází ve finském Laponsku a může se pochlubit kilometry tratí pro lyžování a snowboarding. Jsou zde i příležitosti pro nevšednější aktivity, jako je sobí safari, výpravy za rybařením na ledě a relaxace ve velkých venkovních saunách. Navíc se nemusíte ničeho obávat, protože jak uvádí web Visit Finland, Finsko je jednou z nejbezpečnějších zemí vůbec.

Kemi

Cestovatelé Kemi znají nejlépe jako místo, kde se nachází ikonický sněhový hrad. Ten se staví každoročně a může mít i tři podlaží. Navíc slouží jako místo pro svatby a živá hudební vystoupení. Hosté mohou dokonce přenocovat ve sněhovém hotelu, pokud se rozhodnou, píše web Touropia.

Helsinky

Co by to bylo za výlet, pokud byste nenavštívili hlavní město (i podle webu Statista) nejšťastnější země světa? Pokud Helsinky vypadají hodně jako Petrohrad, je to proto, že byly postaveny, aby napodobily styl ruského města v roce 1812. Dnes patří mezi hlavní atrakce Helsinek mnoho kostelů, mezi tři nejvýznamnější z nich patří luteránská katedrála, kostel ve skále a katedrála Uspenski.

Porvoo

Porvoo je druhým nejstarším městem v celém Finsku. Je jedinečné malebnými dřevěnými domy. Při procházce dlážděnými uličkami Old Porvoo můžete vidět památky i ze 13. století, ačkoli velká část dřevěné architektury byla postavena na konci 19. století, píše web Touropia. Nakonec si historii této lokality můžete prohlédnout i v muzeu.

Polární záře

Finsko je jedním z nejlepších míst na světě, kde můžete vidět polární záři. I když jsou světla občas vidět i v nejjižnějších oblastech země, nejlepší místo je v oblasti blízko nebo severně od polárního kruhu. Zde mají návštěvníci od září do března téměř zaručenou show, pokud je jasná obloha, píše web Planet Ware. A vidět polární záři na vlastní oči opravdu stojí za to.

zdroj: Statista, Visit Finland, Touropia, Planet Ware