Nejbezpečnější země na cestování, kde vám nehrozí vůbec nic

Přidat na Seznam.cz

Chystáte se letos na dovolenou? Rádi byste s sebou vzali celou rodinu či partu přátel, ale nejste si jistí, kde byste se cítili bezpečně? Deprimují vás každodenní zprávy o tom, že na vás v každé zemi číhá nějaké nebezpečí? Pokud se jim chcete úspěšně vyhnout a užít si tak bezproblémovou dovolenou, představujeme vám destinace, které se pokládají za nejbezpečnější z celého světa. O tom, že se v nich rozhodně nudit nebudete, vás rychle přesvědčíme.

Nový Zéland
Pokud vás láká právě tato země, potěšíme vás zprávou, že se nebudete muset obávat přepadení, špíny či vandalismu. Důvodem je kvalitně sestavená vláda, která úspěšně dbá na monitorování kriminality. I samotné noviny či média zaznamenávají zprávy o násilí jen zřídka.

Země vás zaujme nejen svou bezpečností, ale i krásou spočívající v majestátních velehorách, horkých pramenech, zelených pastvinách či tropických plážích. Zároveň se toto místo pokládá za jedno z nejkrásnějších na celém světě. Neobejdete se bez fotoaparátu, který budete používat na každém kroku. V případě, že plánujete navštívit několik míst v Austrálii a Nový Zéland má být jen jednou ze zastávek, doporučujeme přehodnotit si tento plán a Nový Zéland navštívit zvlášť.

Unsplash.com

Dánsko
Dánsko se umístilo mezi nejbezpečnějšími zeměmi světa díky politice, kterou zastává. Dánové totiž věří, že kriminalita pochází z chudoby, a proto vytvořili stát plný blahobytu a pohody, ve kterém si lidé žijí v míru, komfortu a klidu.

Unsplash.com

Předtím než se vydáte na dovolenou v Dánsku, je nutné podotknout, že byste měli mít již předem zmapované trasy a památky, které chcete navštívit. Důvodem je právě velké množství těchto krás, které jednoznačně nestihnete všechny navštívit. Doporučujeme shlédnout muzea Roskilde a Ribe, Hrad Kronborg a zámky v Kodani.

Norsko
Tato země se v bezpečnosti často přirovnává k Dánsku. Neexistuje zde žádná negramotnost a v průměru každý, kdo má šest let, umí už číst. Zajímavostí může být také fakt, že nezaměstnanost zde dosahuje jen 3,5%.

Norsko zná většina lidí na základě krásné přírody během zimního období. Je to země plná sportu, rybolovu a pletených svetrů. Největší turistickou atrakcí je Preikestolen, který patří zároveň mezi celosvětově nejnavštěvovanější místa.

Unsplash.com

Island
Tato severská země, kde každý každého zná, skrývá krásy, které byste měli zažít alespoň jednou v životě. Mezi nejbezpečnější země světa se dostala i díky blahobytu, který v zemi převažuje, a to i navzdory poslednímu finančně negativnímu vývoji.

Každý obyvatel, turista či kolemjdoucí, který se nachází právě na Islandu, vám jednoznačně řekne, že Golden circle je něco, co nesmíte na své cestě vynechat. Pokochejte se dokonalou přírodou, která vás okouzlí na celém tomto ostrově. Vychutnejte si vodopády, výhledy, přátelské lidi či gejzíry.

Unsplash.com

Rakousko
Pro Čechy asi dobře známá a často navštěvovaná alpská země, která je obecně považována za bezpečnou a klidnou. Tato země v sobě ukrývá více, než jste dosud stihli vidět či slyšet. K nahlédnutí je zde velké množství překrásných úkazů, které stojí nejen za zmínku, ale také za návštěvu.

Unsplash.com

Nákupní maniaky jistě potěší informace, že se zde nacházejí „pro ně stvořena“ místa. Mezi notoricky známé patří například Vídeň a mnohé jiné.

Pokud jste však milovníkem relaxu, vynechat byste neměli termální lázně Laa – Therme Laa, největší evropské podzemní jezero Seegrotte či dům moře umístěný v srdci Vídně.

Zdroj foto: Globus/ Unsplash.com