Nejdelší visutý most světa je v České republice

Přidat na Seznam.cz

V České republice bude brzy otevřen nejdelší visutý most na světě. Mluvíme o nejdelším visutém mostě na světě. Neobvyklý most byl postaven přes údolí Mlýnského potoka u obce Dolní Morava.

Dosud byl nejdelším visutým mostem na světě most v portugalském regionu Arouca, který je dlouhý 516 metrů. Český nebeský most Sky Bridge 721 je dlouhý 721 metrů a tyčí se 95 metrů nad údolím. Stavba trvala dva roky. Most vede od chaty Slaměnka na svah hory Chlum. Oficiální otevření je naplánováno na polovinu května letošního roku a jistě přiláká davy turistů.

Na mostě se nachází dva kilometry dlouhá interaktivní naučná stezka nazvaná Most času. Jsou zde představeny přírodní hodnoty a historie regionu. Zajímavostí této trasy je, že je vytvořena formou hry, která je určena jak dětem, tak dospělým. Pro vstup do světa této hry je nutný mobilní telefon.

Ceny vstupenek na Sky Bridge 721 zatím nejsou známy. Již nyní je známo, že vstupenky bude možné zakoupit online na určitý čas a na pokladnách na místě.

Most váží přibližně 360 tun. Šířka mostu je pouze 1,2 m, takže přechod na druhou stranu údolí bude výzvou, která vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek. Most se skládá ze šesti hlavních kabelů a šedesáti kabelů různých průměrů.

Zajímavosti v Dolní Moravě

Obec je známým lyžařským střediskem. Část obce patří do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník. Nedaleko teče řeka Morava. Na svazích Slamníku ve výšce 1116 metrů se nachází jedinečná rozhledna Stezka v oblacích. Ročně ho navštíví téměř 200 000 turistů. Kromě nové atrakce, nejdelšího visutého mostu na světě, se region vyznačuje nádhernou horskou krajinou a malebnými scenériemi.

Zdroj: Resort Dolní Morava