Nejkrásnější japonské památky světového dědictví UNESCO, které alespoň jednou v životě navštívit

Přidat na Seznam.cz

Málo kdo ví, že Japonsko je také domovem řady národních pokladů a celosvětově uznávaných památek světového dědictví UNESCO, které jsou rozesety po celém jeho území.

Tato místa jsou nádherná a stojí za návštěvu.

Hora Fuji

Fudžisan, jak se mu v Japonsku říká, je nejvyšším vrcholem země. Tato činná sopka je díky svému tvaru, který jako by byl namalován na plátně v pozadí, jedním z nejsnáze rozpoznatelných obrazů spojených s Japonskem.

Hora Fudži je jednou ze tří posvátných japonských hor (vedle hory Hako a hory Tate) a její pohled a krásu okolí si po celý rok užívají miliony návštěvníků z celého světa. Na horu Fudži můžete vystoupit v období od července do září nebo navštívit některou z krásných oblastí na jejím úpatí, kdykoli budete chtít.

Jezero Kawaguchiko, jedno z hlavních jezer u hory Fudži, nabízí jeden z nejikoničtějších výhledů na horu a také klidné prostředí na břehu jezera ležícího v rozlehlém a nádherném přírodním parku. Na jaře se tato oblast stává obzvláště pohádkovou, a to nejen pro množství kvetoucích třešní, ale také pro množství dalších květin a stromů, které ukazují své barvy.

Hrad Himedži – Hyogo

Jedna z nejoblíbenějších japonských památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO je také na vrcholu seznamu nejoblíbenějších národních pokladů. Po návštěvě této památky je snadné pochopit proč. Nejenže se jedná o pravděpodobně nejzachovalejší hrad svého druhu v Japonsku, ale množství detailů, které jsou v jeho architektuře stále přítomny, je ohromující.

Při procházce mezi zdmi a nádhernými stromy uvidíte na budovách a stěnách instalované původní feudální rodové erby, které vás provedou všemi rody a pány, kteří hrad obývali. Návštěvníci se mohou procházet komplexním areálem hradu, který zahrnuje 83 skladišť, bran, chodeb a věže. Z nich 74 je samostatně označeno jako významné kulturní památky.

Hrad Himedži je pevnost, která je zároveň uměleckým dílem a architektonickým počinem, a co je nejlepší, turisté ji mohou navštívit téměř celou.

Svatyně Itsukushima

Svatyně Itsukushima je jednou ze dvou památek, které se na tento seznam dostaly hned dvakrát, a to jako jedna z nejoblíbenějších památek světového dědictví UNESCO i jako národní poklad.

Ostrov Mijadžima, na kterém se svatyně nachází, je posvátným šintoistickým místem uctívaným již od 6. století, a proto si v roce 1168 Taira no Kijomori, v té době nejmocnější muž Japonska, vybral toto místo pro postavení svatyně Itsukushima. Svatyně je stejně fascinující jako ona, je však pouze středobodem stejně krásné krajiny, která zve návštěvníky k obdivu zálivu obklopeného bujnými vysokými horami.

Hrad Matsumoto

Hrad Matsumoto je úžasně zachovalá bývalá pevnost postavená na planině, která stále představuje své původní opevnění a obranu, stejně jako velkou část původních dřevěných konstrukcí.

Návštěvníci se mohou procházet uvnitř i vně hradu a vychutnávat si jedinečný zážitek ve stavbě, která si stále zachovává původní dřevěnou kostru a výzdobu. Hrad Matsumoto je také jedním z oblíbených cílů v regionu pro hanami (pozorování třešňových květů).

Zdroj: Livejapan.com