Nejlepší Kanárské ostrovy, které bychom měli navštívit? Znáte je všechny?

Přidat na Seznam.cz

Kanárské ostrovy jsou díky celoročnímu slunečnímu svitu, krásným plážím a nádherné krajině skvělou dovolenkovou destinací. Ze sedmi ostrovů si však můžete vybrat ten nejlepší, který byste měli navštívit.

Tenerife

Tenerife je největší ostrov a má se čím pochlubit. Pyšní se velkolepou scenérií hory Teide, nejvyšší hory Španělska, a má největší počet turistických atrakcí ve dne i v noci, píše web Lastminute. Jedním z jeho vrcholů je La Orotava, krásné, nedotčené staré město s dlážděnými uličkami, starobylými kostely a majestátními sídly.

Na jihu Tenerife lákají k opalování neodolatelné pláže na pobřeží Costa Adeje, zatímco Puerto de la Cruz bývá vyhledávaným letoviskem turistů. Ve skutečnosti se na tomto ostrově můžete věnovat mnoha aktivitám od golfu po horolezectví, pozorování velryb po pozorování hvězd.

Gran Canaria

Gran Canaria je velmi podobná Tenerife. Oba ostrovy mají rušná moderní města, ospalá stará města, která můžete navštívit, dramatické a nápadně krásné interiéry a rušná letoviska od bouřlivých až po klidné.

Díky rozmanitosti podnebí a krajiny je Gran Canaria známá jako „miniaturní kontinent“. Najdete zde členité skalní útvary, horské masivy, zelené pobřežní krajiny i zlatavé písečné duny. Tento ostrov má opravdu všechno.

Lanzarote

Lanzarote se svými drsnými pustinami nadchne milovníky přírody, stejně jako nadchlo místního umělce Césara Manriqueho, který na celém ostrově zanechal svou stopu.

Najdete zde pláže s černým pískem, oblázkové pláže, impozantní útesy podél pobřeží a nádherný národní park Parque Nacional de Timanfaya. (Zde máte možnost vyjet na ospalou sopku!) Nejkrásnější pláže na ostrově jsou Playas de Papagayo na jihu Lanzarote.

Fuerteventura

Fuerteventura je skutečně pustý ostrov. Zdejší pláže jsou rozhodně nejlepší na Kanárských ostrovech a vznikají zde letoviska pro většinu lidí. Úžasná je také nabídka vodních sportů, přičemž mnoho návštěvníků míří na ostrov jen kvůli nim. Krásné, barevné korálové útesy jsou také důvodem k vzrušujícím potápěčským výletům.

Ať už toužíte po odpočinku, nebo po programu plném aktivit, Fuerteventura vám rozhodně vyhoví. Jako druhý největší ostrov nabízí spoustu možností, co vidět a dělat.

Zdroj: Lastminute.com