Nejosamělejší dům světa: Více než 100 let opuštěný, vystavěný ve skále

Přidat na Seznam.cz

Tento mimořádný dům se nachází několik set metrů nad mořem uprostřed rozlehlých italských Dolomit a je zasazen do skalní stěny. Jak se tam dostal, proč byl postaven právě na skále, a kdo v něm žil? Podívejte se na jeden z nejosamělejších domů vůbec.

Buffa di Perrero

Bizarní umístění Buffa di Perrero mátlo lidi po celá desetiletí, přičemž mnozí spekulovali, jak se tam vlastně nejen obyvatelé domu, ale i jeho stavitelé dostali. Tento dům totiž leží několik stovek metrů nad mořem, a je zasazen do skály. Je však pozoruhodné, že tato impozantní nemovitost byla pravděpodobně postavena před více než 100 lety během první světové války, píše The Sun.

Úzká místnost obložená dřevem je podivně plná několika bílých dřevěných židlí, ale dostat se na toto místo není vůbec jednoduché. Průzkumníci jsou varováni, že cesta, která je součástí stezky Via Ferrata Ivano Dibona, vyžaduje vysokou úroveň kondice a odvahy k lezení. Je vybavena ocelovými žebříky a lany zabudovanými do hory, aby je mohli turisté používat k procházení obtížných úseků, avšak opatrnost je na tomto místě víc než důležitá, píše NY Post.

Původ

Neuvěřitelná architektura by byla postavena pouze za pomoci provazových žebříků a provizorních lanovek. Předpokládá se, že dům postavili před více než 100 lety italští vojáci během první světové války, píše Lad Bible. Vejde se do něj až 12 lidí, a s největší pravděpodobností vojákům sloužil nejen jako úkryt, ale také jako místo pro odpočinek a sklad.

zdroj: The Sun, NY Post, Lad Bible