Nejstrašidelnější zábavní park na světě Lake Shawnee Amusement Park byl postaven na pohřebišti. Při záhadných nehodách zemřelo několik dětí

Přidat na Seznam.cz

Opuštěný zábavní park v Západní Virginii v USA při jezeru Shawnee má za sebou dost dost podivných nehod, které z něj dělají jedno z nejděsivějších míst na světě.

Historie tohoto strašidelného místa sahá až do roku 1785. Povídá se, že děti majitele pozemku Mitchella Claye se staly v roce 1785 terčem indiánských útoků. Dvě z dětí byly zabity a třetí upáleno na hranici. Poté, co své děti pohřbil, Clay se je rozhodl pomstít a zavraždil několik domorodých Američanů.

V roce 1926 koupil pozemek podnikatel C. T. Snidow, který se zde rozhodl vybudovat odpočinkové místo pro místní rodiny. Každoročně se zde sjížděli horníci z místních měst a trávili zde svou letní dovolenou. Kromě uměle vytvořeného jezera na koupání zde byla závodní dráha a také vybudované chatky pro přenocování. Hlavním lákadlem bylo ruské kolo a houpačky, jedny z nejoblíbenějších atrakcí parku.

Podivné tragické nehody

Jenže v 50. a 60. letech začalo docházet k sérií zvláštních nehod. Jeden z chlapců se utopil, když jeho ruka uvízla v odtoku. Jeho matka se jej snažila najít a prohledala celý park, bohužel už bylo pozdě. Tehdy správci parku bazén naplnili pískem, aby se podobná nehoda už nestala. V roce 1966 došlo k usmrcení mladé dívky na houpačce. Právě toho roku byl pro slet podivných tragických událostí park uzavřen.

V 80. letech 20. století pozemek získal G. White, bývalý zaměstnanec parku. Ten však místo provozoval pouze tři roky. Hlavně kvůli vysokým cenám pojištění byl nucen musel být zábavní park jednou provždy uzavřen.

Šokující objev

Majitel se po uzavření parku rozhodl místo využít pro pořádání turnajů v rybaření. Rodina se také rozhodla vytvořit prostor pro bahenní bažiny, aby zde mohly jezdit motorky. Právě při hloubení bažin objevili řadu překvapivých nálezů. Společně s týmem z Marshallovy univerzity přišli na šokující objevy.

Mezi vykopanými náramky, oblečením a nástroji totiž objevili také masové hroby, ty naznačovaly, že zde mohlo být pohřbeno až 3 000 původních obyvatel kmene Shawnee, většinou šlo o děti. Tento nález jen podpořil příběh rodiny Clayových, ze kterého dodnes mrazí.

Paranormální jevy

Dnes je místo turisticky hojně vyhledávanou oblastí, které z ní činí velice atraktivní místo hlavně pro milovníky strašidelných míst a paranormálních jevů. Mnoho návštěvníků popisuje, že cítí z místa zvláštní vibrace a také že některé z atrakcí se pohybují, i když nefouká vítr.

Zábavní park Lake Shawnee se objevil několikrát v televizních seriálech zabývajících se paranormálními jevy. Populární krimiseriál Nejděsivější místa na Zemi mu věnoval celý jeden díl. Kanál o cestování Travel Channel jej také označil za jedno z nejděsivějších míst v Americe. Filmový štáb prý odmítl točit reportáž v noci právě kvůli intenzivní energii, která z místa sálá.

Zdroj: The Sun, Road Unraveled, Visit Mercer County