Nejúžasnější vyhlídky na světě, u kterých se vám zatají dech

Přidat na Seznam.cz

Myslíte si, že zvládnete 340 metrů vysoký skleněný chodník pod širým nebem? A co takhle chodník bez zábradlí? Šanghajský Skywalk patří k nejnovějším odvážným výzvám pro cestovatele bez strachu. Připojuje se k adrenalinovému seznamu destinací po celém světě, které nabízejí velkolepé výhledy:

Shanghai Skywalk (Čína)

V 88patrové věži Jin Mao v Šanghaji se budou moci návštěvníci procházet po novém skleněném chodníku na vnější straně budovy ve výšce 340 metrů nad městem. Plošina široká 1,2 metru nemá žádný plot ani zábradlí; mezi vámi a zapomněním stojí pouze bezpečnostní postroj.

Brighton i360 (Spojené království)

Nejvyšší pohyblivá vyhlídková věž na světě, 162 metrů vysoká British Airways i360, byla otevřena v anglickém Brightonu v srpnu 2016. Je také nejtenčí na světě, poměr výšky k šířce je více než 40:1. Návštěvníci se na vrchol svezou ve futuristickém modulu ze skla a oceli a mohou si vychutnat 360stupňový výhled na přímořské město a kanál La Manche. Navrhla ji londýnská firma Marks Barfield Architects, stejný tým, který stojí za London Eye.

SkySlide ve Skyspace LA (Spojené státy)

Od června 2016 mohou návštěvníci nové vyhlídkové terasy OUE SkySpace LA na vrcholu věže US Bank Tower v Los Angeles sjíždět po skleněné skluzavce připevněné k vnější straně budovy, která vede ze 70. do 69. patra. Sklo je vyrobeno tak, aby odolalo hurikánovému větru.

Dachsteinské schody do nicoty (Rakousko)

Návštěvníci Dachsteinských schodů do nicoty musí nejprve přejít přes nejvyšší rakouský most, 100 metrů dlouhý visutý most Dachstein, který překonává převýšení 396 metrů. Poté vás čeká 14 schodů, které sestupují ze skalní stěny a které jsou obklopeny skleněnými stěnami. Celá stavba trvala šest měsíců a vytvořila ji inženýrská firma specializující se na vysokohorské stavby.

Vyhlídkové terasy Tokyo Skytree (Japonsko)

Tokyo Skytree je s výškou 634 metrů nejvyšší stavbou v Japonsku. Má dvě vyhlídkové terasy. Ta nižší se nachází ve výšce 350 metrů a má část skleněné podlahy.
Horní, která má okna od podlahy ke stropu a 360stupňový výhled na město, je ve výšce 450 metrů. Za jasného dne je z vyhlídkových teras vidět hora Fudži.

Vyhlídková plošina AlpspiX (Německo)

Vyhlídková plošina AlpspiX na úpatí německé hory Alpspitze se skládá ze dvou ocelových nosníků, z nichž oba měří na délku 24 metrů. Návštěvníci, kteří mají odvahu dojít až na konec prosklených plošin, se mohou podívat do údolí ve výšce 1000 metrů. Plošina zůstává otevřená i v zimě, kdy mřížová podlaha umožňuje průchod sněhu a ledu.

EdgeWalk CN Tower (Kanada)

EdgeWalk se nachází na střeše restaurace CN Tower ve výšce 356 metrů a umožňuje návštěvníkům vklouznout do horolezeckých postrojů a projít se po okraji nejvyšší stavby Kanady. Ve výšce 342 metrů nad zemí je také skleněná podlaha. EdgeWalk je držitelem světového rekordu v nejvyšší venkovní procházce na světě připojené k budově. CN Tower má také vyhlídkovou terasu se skleněnou podlahou a venkovní SkyTerrace.

Zdroj: CNN Travel